ZSP Bachowice
WIELKANOCNA KATECHEZA DLA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 marca 2021 17:34

Witam serdecznie wszystkich Przedszkolaków!

Wielkimi krokami zbliżamy się do obchodów Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym tygodniu na katechezie będziemy właśnie mówić o tym największym wydarzeniu w dziejach całej ludzkości!

Więcej…
 
SZKOLNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 marca 2021 12:44

W Bachowicach tradycji stało się zadość. Uczniowie klas I-III wykonali wielkanocne palmy.

Wśród 30 uczestników konkursu zostały przyznane nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców ZSP w Bachowicach:

Więcej…
 
TRADYCJE I SYMBOLE WIELKANOCNE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 marca 2021 07:29

     Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Choć nie możemy spotkać się osobiście w klasach i wzajemnie składać sobie życzeń, zachęcamy do obejrzenia prezentacji pt: "Tradycje i symbole wielkanocne” przygotowanej przez uczniów klasy szóstej. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas, obfity w  tradycje i bogatą symbolikę tych pięknych dni, zaowocuje głębokimi przeżyciami wewnętrznymi w sercach Waszych i w Rodzinach.

Z życzeniami Radosnych Świąt!

 Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (Prezentacja.ppt)Prezentacja.ppt 3255 Kb9029.03.2021 07:32
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 20:37

Kuchnia Św. Brata Alberta

Przy Parafii Ofiarowania NMP

Oś. XX-lecia 1

34-100 Wadowice

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. ks. Gołby 1

34-116 Bachowice

 

 

Pragnę bardzo serdecznie i gorąco podziękować Dyrekcji Szkoły, Wolontariuszom z Panią Agatą na czele oraz wszystkim, którzy ofiarowali produkty spożywcze – i to w tak dużej ilości - na rzecz ubogich korzystających z naszej Kuchni.

Stałą, codzienną opieką obejmujemy około 100 osób. Są to osoby bezdomne, z choroba alkoholową, emeryci, którym po zapłaceniu rachunków i leków brakuje na życie, rodziny wielodzietne oraz inni, którzy z różnych powodów nie radzą sobie. Na Święta z naszego wsparcia korzysta znacznie więcej - około 300 osób. Wszyscy wiemy, z czym się obecnie borykamy – niestety potrzebujących pomocy wciąż przybywa.

Kochani Rodzice, w szczególny sposób jestem ogromnie wdzięczna właśnie Wam. Bo to przecież był przede wszystkim Wasz trud – kupić, przywieźć do szkoły. Ale to jest też Wasze świadectwo, że takie wartości jak dobro, ofiarność czy zwykła ludzka życzliwość są mocniejsze nawet od covida. Robiąc paczki z Waszych darów bardzo wzruszył mnie jeden upominek. Były to dosłownie trzy cukierki zawinięte w woreczek. Tak sobie pomyślałam, że to pewnie któreś dziecko odmówiło ich sobie, aby je dać komuś, kto nie ma.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję za Waszą ofiarność, Wolontariuszom za trud zebrania, za wrażliwość na drugiego człowieka.

Kończąc, pozwólcie, że powtórzę za św. Pawłem: Nie zniechęcajcie się w czynieniu dobra!


Z wyrazami wdzięczności

s. Renata, albertynka

wraz z ubogimi Kuchni Św. Brata Alberta

w Wadowicach


 

 
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA KUCHNI ŚW. BRATA ALBERTA PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 16:33

W dniach 15-24 marca Szkolne Koło Wolontariatu „My dla Innych” zorganizowało zbiórkę produktów żywnościowych dla podopiecznych Kuchni Św. Brata Alberta z Wadowic. Nasza akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły! Bardzo dużo osób przyniosło żywność dla ubogich okazując wsparcie i zrozumienie ich trudnej sytuacji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 151