PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 20:37

Kuchnia Św. Brata Alberta

Przy Parafii Ofiarowania NMP

Oś. XX-lecia 1

34-100 Wadowice

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. ks. Gołby 1

34-116 Bachowice

 

 

Pragnę bardzo serdecznie i gorąco podziękować Dyrekcji Szkoły, Wolontariuszom z Panią Agatą na czele oraz wszystkim, którzy ofiarowali produkty spożywcze – i to w tak dużej ilości - na rzecz ubogich korzystających z naszej Kuchni.

Stałą, codzienną opieką obejmujemy około 100 osób. Są to osoby bezdomne, z choroba alkoholową, emeryci, którym po zapłaceniu rachunków i leków brakuje na życie, rodziny wielodzietne oraz inni, którzy z różnych powodów nie radzą sobie. Na Święta z naszego wsparcia korzysta znacznie więcej - około 300 osób. Wszyscy wiemy, z czym się obecnie borykamy – niestety potrzebujących pomocy wciąż przybywa.

Kochani Rodzice, w szczególny sposób jestem ogromnie wdzięczna właśnie Wam. Bo to przecież był przede wszystkim Wasz trud – kupić, przywieźć do szkoły. Ale to jest też Wasze świadectwo, że takie wartości jak dobro, ofiarność czy zwykła ludzka życzliwość są mocniejsze nawet od covida. Robiąc paczki z Waszych darów bardzo wzruszył mnie jeden upominek. Były to dosłownie trzy cukierki zawinięte w woreczek. Tak sobie pomyślałam, że to pewnie któreś dziecko odmówiło ich sobie, aby je dać komuś, kto nie ma.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję za Waszą ofiarność, Wolontariuszom za trud zebrania, za wrażliwość na drugiego człowieka.

Kończąc, pozwólcie, że powtórzę za św. Pawłem: Nie zniechęcajcie się w czynieniu dobra!


Z wyrazami wdzięczności

s. Renata, albertynka

wraz z ubogimi Kuchni Św. Brata Alberta

w Wadowicach