Gimnazjum
„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 12:15

 

„Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, 
ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, 
którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie”             

 

     Słowa Bolesława Prusa stały się mottem dnia podsumowującego nasz grantowy projekt edukacyjny. Na początek zaprosiliśmy uczniów szkoły do edukacyjnej gry. Wybrani przedstawiciele klas – po cztery osoby z każdej, stanęli do rywalizacji, sprawdzając swoje umiejętności biznesowo – handlowe grając w grę „Chłopska szkoła biznesu”. Uczniowie rywalizując w dwóch grupach wiekowych (klasy –IV – VI oraz VII, VIII i III gimnazjum) z ogromnym zaangażowaniem zarabiali pieniążki, sprzedając i wymieniając towar, wchodząc też między sobą w spółki handlowe. Rozgrywki były zacięte do samego końca.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (Prezentacja Projektu My Polacy....pdf)Prezentacja Projektu My Polacy....pdf 6932 Kb26915.01.2019 17:04
Więcej…
 
„MY POLACY - NIEPODLEGLI, PRZEDSIĘBIORCZY” PDF Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2018 17:05

 

     Podsumowaniem przeprowadzonych już warsztatów i spotkań eksperckich realizowanego przez naszych uczniów projektu grantowego „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy był wyjazd edukacyjny do Warszawy współfinansowany przez Narodowy Bank Polski atematycznie związany z hasłami projektu: niepodległościową i przedsiębiorczością.

Więcej…
 
MY POLACY – NIEPODLEGLI, PRZEDSIĘBIORCZY PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 11:12

     Z radością pragniemy poinformować całą społeczność, że nasza szkoła znalazła się wśród 100 szkół wyróżnionych w konkursie grantowym Narodowego Banku Polskiego „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”. Uzyskana w konkursie nagroda finansowa wynosząca pięć tysięcy złotych przeznaczona jest na zaplanowane działania projektowe.

Więcej…
 
Edukacyjne projekty gimnazjalne realizowane w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lipca 2015 20:01

1.     „Młodzi Przedsiębiorczy”:

Etap I – „Zarządzamy własnymi zasobami” (październik 2014 – luty 2015)

Uczniowie zdobywali umiejętności w zakresie: radzenia sobie z zarządzaniem własnymi finansami, planowaniem wydatków swoich i rodziny, efektywnym zarządzaniem ograniczonymi zasobami; planowania przedsięwzięcia (warsztaty/wycieczka szkolna) oraz umiejętności dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.

Więcej…
 
"Sejm Dzieci i Młodzieży" PDF Drukuj Email

   Uczniowie naszej szkoły Dominik Wider i Paweł Sieprawski realizują projekt Sejm Dzieci i Młodzieży. W tym roku zadanie polega na podjęciu działań , mających na celu  zmiany w przestrzeni lokalnej . Postanowili stworzyć przyjazny teren wokół Kaplicy św. Bartłomieja. Najpierw musieli przeprowadzić badanie wśród mieszkańców.Teraz pracują nad sprawozdaniem ze swych działań. Nagrodą jest zaproszenie do Sejmu , więc jest o co walczyć !

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2