Szkoła Podstawowa
"POLSKI ZŁOTY MA STO LAT" - zajęcia matematyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 07:10

 

    W ramach działań dotyczących realizacji projektu ”Polski złoty ma sto lat” zorganizowane zostały dla uczniów warsztaty matematyczne. Były to zajęcia z postawionym „pytaniem problemowym”. 
     Zadaniem uczniów młodszych była odpowiedź na pytanie „Ile waży milion złotych?” Uczniom klasy VI postawiono pytanie „Czy milion złotych może zmieścić się w pokoju o wymiarach 3m x 4m x 2,5m?”
     Uczniowie pracowali w grupach. Na początku każdy zespół wylosował nominał, dla którego przeprowadzał badanie oraz postawił hipotezę. Następnie uczniowie otrzymali karty pracy i wykonywali zadania zgodnie z podaną instrukcją. 
Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 08:59

     Konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu projektu graficznego wymyślonego przez siebie pieniądza, cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi. W związku z trudnym czasem pandemii, w jakim przyszło nam się znaleźć, nie możemy ogłosić wyników konkursu i wręczyć nagród na apelu. Zwycięzcy dopiero po powrocie do szkoły zostaną nagrodzeni. Poniżej prezentujemy wyniki. Gratulujemy!

Więcej…
 
JAK PODSUMOWANIE PROJEKTU „POLSKI ZŁOTY MA STO LAT”, TO TYLKO W WARSZAWIE… PDF Drukuj Email
niedziela, 08 marca 2020 17:48

27 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd ten był podsumowaniem realizowanego od kilku miesięcy projektu grantowego „Polski ZŁOTY ma sto lat”. Grupa liczyła pięćdziesiąt cztery osoby: pięćdziesięcioro uczniów z klas IV, V i VI b oraz cztery nauczycielki.

Więcej…
 
KONKURS "POLSKI ZŁOTY MA STO LAT" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 17:09

     W związku z podejmowanymi przez nas działaniami w ramach realizacji zadań projektowych Polski ZŁOTY ma sto lat”, uczniowie wszystkich klas IV-VIII na lekcjach plastyki i wiedzy o społeczeństwie mogli oglądnąć filmy i prezentacje multimedialne pokazujące historię naszej waluty. Młodzi ludzie zapoznali się również z elementami graficznymi i zabezpieczeniami, jakie znajdują się obecnie na awersie i rewersie każdego banknotu. Poznali zasady projektowania i wytwarzania pieniędzy przez NBP.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO POLSKI ZŁOTY MA 100 LAT.doc)REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO POLSKI ZŁOTY MA 100 LAT.doc 34 Kb15003.03.2020 17:14
Więcej…
 
UCZESTNICY PROJEKTU GRANTOWEGO W KRAKOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2020 21:22

     16 stycznia 2020 roku uczestnicy projektu grantowego „Polski ZŁOTY ma sto lat” udali się do Krakowa. Jednodniowy wyjazd był podsumowaniem pierwszej części ogólnopolskiego projektu realizowanego przez naszych uczniów. W ramach wyjazdu edukacyjnego beneficjenci zwiedzili Podziemia Rynku, którego ekspozycja prezentuje nie tylko bogatą historię Krakowa, ale też związki, jakie łączyły to miasto z najważniejszymi w średniowiecznej Europie ośrodkami handlu i kultury.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2