napis

IBUK LIBRA

DARMOWY DOSTĘP DO KSIĄŻEK!!!
IBUK LIBRA – BEZPŁATNA CZYTELNIA INTERNETOWA


Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników w ramach III Konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych nawiązała współpracę z IBUK LIBRA - pierwszą w Polsce Czytelnią Internetową, pozwalającą na pracę z książką 24 godziny na dobę. Macie Państwo dostęp do 2120 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN i innych wydawnictw, m.in.: z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, dostępnych jest też wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej. Jednym słowem dla każdego coś dobrego?. Aby skorzystać z nowej oferty wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do księgozbioru, należy zgłosić się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach, ul. Zamkowa 8 lub jej Filii w Bachowicach i w Ryczowie, i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi Biblioteki lub mieszkańcowi gminy, po okazaniu dowodu tożsamości, a dla czytelników niepełnoletnich na podstawie zgody wydanej przez rodziców.

Uwaga!!! Wszystkie Piny aktywne do grudnia 2016, zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali w ub. roku nie muszą pobierać nowych pinów!

Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym. Czytelnia IBUK libra opracowała również wtyczkę umożliwiającą korzystanie z serwisu w smartfonach. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Więcej informacji o warunkach korzystania z serwisu IBUK można uzyskać u pracowników Biblioteki.Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt