napis

Wydarzenia

KULINARNE PRZYSMAKI W FILII BIBLIOTECZNEJ W RYCZOWIE

22 lipca 2019 r. dzięki uprzejmości Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie 42-osobowa grupa dzieci z naszej gminy wzięła udział w zajęciach kulinarnych. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nauczyły się piec pyszne ciasteczka oraz dekorować babeczki kremem i owocami. Kiedy wypieki były już gotowe, odbyła się wielka uczta, podczas której każdy z uczestników mógł spróbować powstałe pyszności.

Zajęcia te zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie za poświęcony czas.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne warsztaty w przyszłym roku.
Wakacje 2018 w Filii w Ryczowie

Tegoroczne wakacyjne spotkania w Filii GBP w Ryczowie miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzenia czasu wolnego w grupie rówieśników. Zajęcia plastyczne, quizy, konkursy, zabawy ruchowe - to tylko część propozycji z których korzystały dzieci. Jednym z ciekawszych wydarzeń jakie miało miejsce w bibliotece, było zorganizowanie wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Ryczowie pikniku pod hasłem: "100 FLAG NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI". Głównym celem tego przedsięwzięcia było uszycie przez uczestników flag państwowych. Oprócz tego Strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu pożarniczego i wszyscy chętni mogli poczuć się przez chwilę strażakami. Nie zabrakło również wspólnych gier i zabaw w oczekiwaniu na kiełbaski z grilla przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie.

O tym, że wakacje w bibliotece były bardzo udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność. I choć letnie spotkania już minęły, biblioteka zaprasza codziennie w godzinach otwarcia i zachęca do skorzystania z bogatej oferty książkowej oraz innych atrakcji, takich jak możliwość skorzystania z Internetu czy gier planszowych i multimedialnych.

Ferie 2018 w Filii w Ryczowie

Filia w Ryczowie zwyczajem lat ubiegłych zorganizowała zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych.

Podczas wspólnie spędzonego czasu, dużym powodzeniem cieszyły się gry planszowe, quizy, puzzle, krzyżówki, wykreślanki, kalambury, karaoke oraz ulubiony przez dzieci koszyczek zadań. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, gdzie dzieci wykonały między innymi: "Witraże", Ramkę z pamiątkowym zdjęciem z ferii"…

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Wakacje 2017 w Filii w Ryczowie

W czasie tegorocznych wakacji dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie. Biorąc udział w zajęciach plastycznych wykonały m. in.: witraże do okien, grę "Loteryjkę", wazoniki z masy papierowej, misia z bibuły, ramkę na zdjęcia i wiele innych prac. Uczestnicy wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na gry planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Nie zabrakło również spotkań przy książce, podczas których uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swoich wiadomości dotyczących, baśni, bajek, wierszy i legend oraz rozbudzania nawyków czytelniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, poprowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w czasie których wspólne upieczono pizzę. Okazało się, że dzieci są doskonałymi kucharzami, ponieważ pizza była wyśmienita!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, gdzie zawsze można miło spędzić czas.

    Fotogaleria >>    

"Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

W dniu 5 maja 2017 r. w Filii w Ryczowie wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa z promującym czytelnictwo spektaklem "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

Była to zabawna opowieść o Tosi, która pewnego dnia postanowiła zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Tajemnicze zaklęcie zaprowadziło ją do magicznego miejsca opisanego w starej księdze, dzięki czemu dziewczynka poznała nowych przyjaciół i przeżyła razem z nimi niezwykłe przygody.

Serdecznie dziękujemy widzom i mamy nadzieję, że wszyscy polubili świat książek i dobrze się bawili.

"Ferie z książką 2017" w filii Ryczów

Dwutygodniowe ferie zimowe w Filii GBP w Ryczowie upłynęły w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci miały okazję brać udział w różnych konkursach, zabawach, grach, zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały: "Pingwinki", "Zimowe drzewko", "Choinki z wacików". Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty kulinarne, poprowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w których dzieci uczyły się piec bułeczki drożdżowe i pyszne ciasteczka. Kiedy wypieki były gotowe odbyła się wielka uczta, podczas której delektowaliśmy się powstałymi pysznościami. Składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie, że zechciały przeprowadzić zajęcia z dziećmi.

Wszystkie spotkania potwierdziły, że ferie nie muszą być nudne i mogą sprawić wiele radości.

Dziękujemy uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne warsztaty....

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

Dnia 24.11.2016 roku w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie miała przyjemność gościć panią Elżbietę Bednarczyk, która pokazała młodym czytelnikom jak ważne jest czytanie książek i zdobywanie wiedzy w szkole. Spotkanie autorskie dotyczyło również opowieści o Australii oraz prezentacji zdjęć z podróży.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji i uważnie słuchały recytowanych przez panią Elżbietę wierszy dla najmłodszych.

Wakacje 2016 w Ryczowie

W lipcu i sierpniu w Filii GBP w Ryczowie prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.
KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL FRANKLIN”

W dniu 13.06.2016 w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Franklin”, w którym udział wzięli uczniowie kl. 0 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie.

Komisja wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody.
Zwycięzcy:
I miejsce - Patrycja Bieniarz
II miejsce - Nikola Bęgziak
III miejsce - Nadia Tyrała

Wyróżnienia:
Adrian Polanek
Dominik Wieczorek

Biblioteka składa gratulacje laureatom, a wychowawczyni pani Małgorzacie Gruszczyńskiej serdeczne podziękowania za współpracę.

Teatr dla dzieci w Filii w Ryczowie

W dniu 24 maja 2016 r. w nowo otwartej sali Filii w Ryczowie dla ponad sześćdziesięciu dzieci z oddziałów zerowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Niepublicznego Przedszkola Promyczek wystąpili aktorzy z Teatru MORALITET z Krakowa profilaktyczno-edukacyjnym spektaklem pt. „Wielkie hece w bibliotece”.

Aktorzy przedstawili dzieciom edukacyjną bajkę poruszającą kwestie poszanowania książek i zamiłowania do czytania. W przedstawieniu zwrócono także uwagę na problem tolerancji i akceptacji odmienności kolegów.

Serdecznie dziękujemy Aktorom za możliwość obcowania ze sztuką, a Widzom za aktywne i spontaniczne uczestnictwo w przedstawieniu.

    Fotogaleria >>    

Nowy lokal Filii w Ryczowie

Spełniły się marzenia bibliotekarzy o pięknej bibliotece w Ryczowie. Dzięki przychylności Wójta Gminy Spytkowice pana Mariusza Krystiana, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zyskała dodatkowe 40 m2 na swoją działalność.
Przeprowadzone prace remontowe wykonano w systemie gospodarczym: wygipsowano i pomalowano ściany, położono nową podłogę, wykonano instalacje: elektryczną i komputerową oraz sanitariaty. Urządzanie nowego wnętrza wymagało zakupienia nowego wyposażenia. GBP w Spytkowicach kupiła regały na księgozbiór dla dzieci i młodzieży, biurko pod komputer, stoły i krzesła. Dzięki dobrej współpracy tych instytucji, Filia w Ryczowie, po prawie 40. latach, może pochwalić się przestronnym lokalem, łączącym wypożyczalnię z czytelnią, w którym w godziwych warunkach czytelnicy mają zapewniony swobodny dostęp do ponad 17 tys. zbiorów książek i czasopism oraz do trzech stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Użytkownicy będą mogli również uczestniczyć różnorodnych imprezach kulturalno-oświatowych: spotkaniach teatralnych i autorskich, konkursach, lekcjach bibliotecznych oraz zajęciach organizowanych w okresie ferii i wakacji.

Dotychczasowa ciasnota pomieszczenia Filii powodowała ograniczony dostęp do części zbiorów. W przestronnej i nowoczesnej placówce, dostosowanej zarówno do potrzeb dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych oferujemy sprawne i przyjemne korzystanie z oferty placówki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Spytkowice, Pracowników Urzędu Gminy w Spytkowicach i wszystkich tych, którzy przyczynili się do poprawy warunków pracy Filii bibliotecznej i urealnienia tak ważnej dla mieszkańców Ryczowa adaptacji lokalu. Mamy nadzieję, że ta cenna inicjatywa zaowocuje dalszym rozwojem kultury czytelniczej w naszej gminie.

    Fotogaleria >>    

"Ferie z książką 2016"" w Filii w Ryczowie

Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Spotkania odbywały się w poniedziałki, wtorki i piątki.

W programie znalazły się zajęcia czytelnicze, plastyczno-techniczne, różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera.

Uczestnicy wykonywali prace przedstawiające zimowe zabawy na śniegu, kwiatki z masy solnej, "Wirującą liszkę", wykorzystując przeróżne materiały np. bibułę, papier kolorowy, plastelinę, watę.

Gry i zabawy cieszyły się jak zwykle największą popularnością. Dzieci odgadywały zagadki, brały udział w potyczkach słownych, układały puzzle na czas, rozpoznawały obrazki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.

    Fotogaleria >>    

Wakacje 2015 w Filii w Ryczowie

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań w bibliotece. W tym roku najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu, przygotowanych przez Filię GBP w Ryczowie. Ostatnie dwa miesiące oprócz stałej oferty dotyczącej korzystania z księgozbioru oraz internetu, w bibliotece można było znaleźć pomysły na przełamanie wakacyjnej nudy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zajęcia plastyczne, quizy, konkursy, zabawy ruchowe - to tylko część propozycji, z których korzystały dzieci. Dnia 28 lipca odbyły się warsztaty kulinarne, poprowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w których dzieci uczyły się piec ciasta drożdżowe i bułeczki. Kiedy wypieki były gotowe odbyła się wielka uczta, podczas której delektowaliśmy się powstałymi pysznościami. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie, że zechciały przeprowadzić zajęcia z dziećmi. Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy prażone, w które wszyscy włączyli się z wielkim zaangażowaniem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, gdzie zawsze można miło spędzić czas.

    Fotogaleria >>    

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

22 maja dzieci wraz z opiekunkami z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Ryczowie, odwiedziły Filię Biblioteczną w Ryczowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas.

"FERIE Z KSIĄŻKĄ 2015" W FILII W RYCZOWIE

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych z książką w Bibliotece nie brakowało.
Na ten czas biblioteka przygotowała dzieciom wiele ciekawych ofert miłego spędzenia czasu w bibliotece, proponując im udział w zajęciach czytelniczych, plastyczno-technicznych, różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera. Pewna grupa dzieci skorzystała z tej oferty i spędzała ferie w bibliotece.

Dwutygodniowe ferie były doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży do wzajemnej integracji, aktywnego i co najważniejsze bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

WAKACJE 2014 W FILII W RYCZOWIE

wakacje 2014

Podobnie jak w latach ubiegłych, Filia GBP w Ryczowie zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. Przez całe wakacje najmłodsi mogli brać udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach.

W każdy poniedziałek dzieci przenosiły się w świat gier i zabaw, gdzie mogły rozwiązywać krzyżówki, rebusy, łamigłówki, układać puzzle, grać w gry planszowe, bawić się kalambury, itp.

W każdy wtorek brały udział w konkursach literackich m.in.: "Zabawne tytuły", "Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej", "Co wiemy o bajkach".

W piątki odbywały się zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczestnicy wykonywali: "Leśne ludki", "Pogodynkę", Tabliczki informacyjne" oraz inne prace przy użyciu bibuły, papieru kolorowego plasteliny, farb i kredek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z biblioteki i życzymy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2014/2015.

    Fotogaleria >>    

"FERIE Z KSIĄŻKĄ 2014 W FILII W RYCZOWIE"

ferie 2014

W okresie ferii zimowych w GBP w Spytkowicach Filii w Ryczowie odbywały się liczne zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, które nie miały możliwości wyjazdu na zimowy wypoczynek.

Oferowaliśmy zainteresowanym zajęcia, gdzie uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi. Wykonali m.in.: "Zimowy pejzaż", "Tańczący pajacyk", "Maski". Dzieci chętnie rozwiązywały łamigłówki, rebusy, krzyżówki, grały w gry planszowe i układały puzzle. Brały udział w konkursach literackich m.in.: "W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy", "Konkurs wiedzy o bajkach".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań za wspólną zabawę i jednocześnie zapraszamy do dalszych odwiedzin.

    Fotogaleria >>    

"Wakacje 2012 w Filii w Ryczowie"

Niestety wakacje dobiegły już końca i z wielkim smutkiem musieli je pożegnać uczestnicy zajęć Filii w Ryczowie. W tegoroczne wakacje, zajęcia w bibliotece cieszyły się dużą popularnością. Nasze pociechy mogły wykorzystać czas na rozwijanie swoich zdolności artystycznych poprzez udział w zajęciach plastycznych. Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych, tj. rebusy, krzyżówki, zagadki, zgadywanki, testy z wiedzy ogólnej. Wiele osób brało udział w zajęciach sportowych: dwa ognie, piłka parzy, itp.

Dzieci uczestniczące w tym roku w zajęciach "już dzisiaj" zadeklarowały, że w ferie znów powrócą na zajęcia do biblioteki.

    Fotogaleria >>    

"Ferie 2012 w Filii w Ryczowie"

W czasie tegorocznych ferii dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie.

Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi i wykonali m.in.: "Drzewko życia z ptaszkami", "Owoce i warzywa z plasteliny", "Gwiazdki z papieru".

wakacje

Dużo śmiechu i radości wzbudziły zagadki, rebusy, krzyżówki, a także film pt. "Alvin i wiewiórki"
cz. 1 i 2.

wakacje

W ostatnim dniu ferii aktywni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

wakacje

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, że zdecydowali się spędzić ferie z nami.

wakacje

"Wakacje 2011 w Filii w Ryczowie"

Żadne dziecko, które w czasie wakacji przychodziło do Biblioteki nie może powiedzieć, że się nudziło.

Przeprowadzono 20 zajęć, w których wzięło udział 234 osoby. Zajęcia przygotowane były w ten sposób, aby nuda nie zaglądała przez okna Biblioteki, a więc oprócz ciekawych pomysłów plastycznych , były zabawy ruchowe, gry, quizy a także konkursy wiedzy.

Czas minął szybko i wakacje dobiegły końca. Na zakończenie spotkań najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach i zabawach.

    Fotogaleria >>    


wakacje

"Wakacje w Filii w Ryczowie"

Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach, organizowanych w czasie wakacji w Filii w Ryczowie.

Pierwsza połowa wakacji upłynęła w miłej atmosferze. Dzieci przychodzące do biblioteki brały czynny udział w konkursach i zabawach.

wakacje

W zajęciach plastycznych wykazały się dużą inicjatywą twórczą i pomysłowością m. in.:
- wykonanie kwiatów z papieru,
- szycie zwierzątek i wiele innych prac ręcznych,
- wydzieranki z kolorowych gazet,wakacje

Dużą atrakcją cieszyły się konkursy, a także zajęcia rozrywkowe:
- odgadywanie tytułów utworów muzycznych,
- karaoke,
- zabawa w kalambury,
- rozwiązywanie krzyżówek

wakacjeWiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu grając w piłkę i bawiąc się w chowanego.

wakacje

    Fotogaleria >>    

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych, sierpniowych zajęciach!

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt