napis
Bookcrossing – to znana metoda popularyzowania czytelnictwa przez wymianę książek metodą „podaj dalej”. Ten nurt narodził się w Stanach Zjednoczonych i z powodzeniem do kilku lat przyjął się w naszym kraju. Zostawianie przeczytanych książek w wyznaczonych do tego miejscach sprawiamy, że dajemy im „drugi życie”. W tym roku bookcrossing rusza na terenie Gminy Spytkowice.

Książkobranie to nazwa projektu realizowanego przez dwie nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach. Nawiązuje on właśnie do bookcrossingu. Chcemy w łatwo dostępnych miejscach (np. przystankach, czy placówkach oświatowych oraz innych instytucjach państwowych) zorganizować wymianę książek dla mieszkańców naszej gminy. Te określane przez nas – „napowietrznymi biblioteczkami” pojawią się wkrótce we wskazanych punktach gminy. Dzięki temu rozwiązaniu chcemy utworzyć możliwość wymiany książki na inną - w myśl prostej zasady: książka za książkę. Takie rozwiązanie pozwoli na dzielenie przez nas książkami, z których m.in. wyrośliśmy, które może nie do końca nam przypadły do gustu. W efekcie inni mieszkańcy będą mogli z tych właśnie wyznaczonych miejsc wypożyczyć – przeczytać i zwrócić znajdujące się tam książki. Inicjatorki akcji liczą na przychylność lokalnego społeczeństwa. Są niemal przekonane, że mieszkańcy Gminy Spytkowice chętnie dołączą do sympatyków ruchu bookcrossingowego (Książkobrania) i uwolnią swoje książki dla innych. Czytajmy, bo warto, a taka akcja daje nam wręcz nieograniczoną możliwość zanurzenia się w ciekawych książkach!
Więcej na stronie internetowej szkoły: http://www.zspbachowice.pl


INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW

Uprzejmie informujemy, że
w okresie luty-czerwiec 2022 r.
w 1 i 2 sobotę miesiąca
w godz. 9.00-13.00

wypożyczalnia dla dorosłych
Biblioteki w Spytkowicach
będzie otwarta dla studentów
i osób pracujących.

WYPOŻYCZANIE I ZWROT ZBIORÓW

Udostępnianie materiałów na zewnątrz w GBP i Filiach:
1. Przy stanowisku wypożyczania może znajdować się 1 osoba.
2. Obowiązuje brak wolnego dostępu do zbiorów – książki podaje bibliotekarz.
3. Wskazane jest wcześniejsze zamówienie książek poprzez:
- System biblioteczny: https://spytkowice-gbp.sowa.pl/sowacgi.php
- E-mail: gbpspytkowice@gmail.com
- Telefonicznie: GBP – 33 879 17 17, Filia w Bachowicach – 33 879 01 39, Filia w Ryczowie - 33 879 06 94
4. Zgłoszone wcześniej zamówienia będą gotowe do odbioru od dnia następnego, przez kolejne 3 dni.
5. Kompletowanie zamówień uwarunkowane będzie dostępnością książek poddanych kwarantannie. Powyższe nie dotyczy rezerwacji systemowych dla zbiorów dostępnych w bibliotekach.
6. Zwrócone materiały biblioteczne zostają poddane tygodniowej kwarantannie.
7. Przy stanowisku zwrotów pobierane są ewentualne opłaty za upomnienia pocztowe.SZANOWNI CZYTELNICY!
Przypominamy o dostępie do zasobu Wolne Lektury!


W ramach systemu bibliotecznego Sowa macie Państwo bezpośredni, darmowy dostęp z katalogu biblioteki do bezpłatnego zasobu Wolnych Lektur – 2210 tytułów.

Instrukcja korzystania z systemu


MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Przyjdź do Biblioteki! Nie zwlekaj!
Od września rozpoczynamy akcję „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach oraz jej Filiach
w Bachowicach i w Ryczowie.

Zapraszamy rodziców i dzieci z roczników 2013-2017 do udziału w projekcie! Szczegóły na plakatach!
List do rodziców      Materiał informacyjny

2021 - 10 - 23   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

więcej .....

2021 - 10 - 23   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

więcej .....

2021 - 09 - 09   Narodowe czytanie 2021

4 września 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę 10. jubileuszowa ogólnopolska akcja wspólnego Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

więcej .....

2021 - 08 - 09   „…JAK PIES Z KOTEM” wystawa malarska

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach, Wrocławskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” w Oświęcimiu, Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Chełmku zapraszają do obejrzenia grafiki i obrazów wrocławianina Wiktora Skóry. Artysta amator, samouk, uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz twórczość literacką w formie felietoników i kupletów.

więcej .....

2021 - 04 - 09   EDUKACYJNE PRZYSTANKI w Dolinie Karpia

EDUKACYJNE PRZYSTANKI w Dolinie Karpia - kolorowe, przyciągające uwagę, a co najważniejsze promujące Dolinę Karpia pojawiły się we wszystkich gminach Doliny Karpia. Zadanie zostało zrealizowane w ramach operacji własnej pn. „Promocja obszaru Doliny Karpia poprzez spójne oznakowanie przystanków na terenie Doliny Karpia” w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 dla obszaru Doliny Karpia (LSR)”.

więcej .....

2021 - 02 - 12   DOSTĘP DO EBOOKÓW LEGIMI

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach zakupiła dostęp do bazy ebooków na platformie Legimi. Dla mieszkańców gminy Spytkowice zapisanych do naszych bibliotek mamy do rozdania 22 kody w każdym miesiącu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

więcej .....

2020 - 09 - 23   "Noc bibliotek"

„Klimat na Czytanie” to hasło VI. ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbyła się 10 października 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach. Kolejny już raz Biblioteka zaprosiła swoich czytelników na wieczorne spotkanie.

więcej .....

2020 - 09 - 23   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

GBP w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, na zakup nowości w 2020 r. w wysokości 16.150 zł.

więcej .....

2020 - 09 - 23   NARODOWE CZYTANIE 2020

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbyła się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę ogólnopolska akcja wspólnego 9. Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. Uczestnicy tegorocznej akcji czytali Balladynę Juliusza Słowackiego. Mieli również okazję zobaczyć prezentację ukazującą fragmenty: rękopisu sztuki, okładki wydań z XIX, XX i XXI wieku, a także plakaty teatralne i operowe oraz zdjęcia z inscenizacji dawnych i współczesnych.

więcej .....

2020 - 09 - 23   PODSUMOWANIE AKCJI „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” - PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i jej filiach w Bachowicach i Ryczowie w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki trwa akcja  „Mała Książka — Wielki Człowiek” skierowana dla dzieci 3 – 6 letnich. Od początku trwania kampanii nasze biblioteki publiczne rozdały 196 „Wyprawek Czytelniczych” oraz uhonorowały dyplomami 102. młodych czytelników. Gminny rekordzista w czytaniu - Maks Charnas ze Spytkowic od września zdobył już 12 dyplomów, Wiktoria Milowska z Ryczowa – 7 dyplomów, Lidia Dębska z Bachowic – 5 dyplomów!

więcej .....

2020 - 04 - 16   Dotacje dla obszaru Doliny Karpia w 2020 roku

Stowarzyszenie Dolina Karpia w najbliższych miesiącach (po ustąpieniu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w Polsce) będzie ogłaszało nabory wniosków w ramach kilku przedsięwzięć. Dla podmiotów działających w sektorze rybackim przewidziano środki na operacje w zakresie modernizacji lub wdrożeniu innowacji w procesie chowu i hodowli ryb oraz na wszelkie działania zmierzające do poprawy potencjału sprzedażowego podmiotów rybackich. Wnioskodawcy mogą między innymi doposażyć i unowocześnić posiadane parki maszynowe wykorzystywane w procesie chowu i hodowli ryb, zakupić osprzęt oraz środki do transportu ryb, a także usprawnić system załadunku ryb.

więcej .....

2020 - 04 - 06   PODSUMOWANIE AKCJI „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach oraz w jej filiach w Bachowicach i w Ryczowie, w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki, skierowanej dla dzieci 3 – 6 letnich, od września 2019 r. trwała akcja „Mała Książka — Wielki Człowiek”. Każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę i zapisało się do biblioteki, otrzymało Wyprawkę Czytelniczą

więcej .....

2019 - 12 - 03   AKCJA „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i jej filiach w Bachowicach i Ryczowie w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki trwa akcja „Mała Książka — Wielki Człowiek” skierowana dla dzieci 3 – 6 letnich. Każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę, otrzymało Wyprawkę Czytelniczą, na którą składa się: pięknie wydana książka „Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców,

więcej .....

2019 - 12 - 03   VIII NARODOWE CZYTANIE W SPYTKOWICACH

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w dn. 27 listopada otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie, pięknie wydany egzemplarz "Noweli polskich" z prezydencką dedykacją oraz flagę narodową - za współtworzenie tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Biblioteka również składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!

więcej .....

2019 - 11 - 25   NOWY ALBUM „MADONNY ZIEMI RODZINNEJ ŚW. JANA PAWŁA II”

23 listopada 2019 r. odbyło się w Spytkowicach spotkanie promocyjne nowej publikacji wydanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach pt.: „Madonny ziemi rodzinnej św. Jana Pawła II”. Album przedstawia większość ośrodków kultu maryjnego z obszaru powiatu wadowickiego. Staraliśmy się ukazać historię, piękno sakralne, a także wymiar duchowy.

więcej .....

2019 - 10 - 17   Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny Język” za nami! Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w sobotę 5 października 2019 r. wzięła udział w corocznej akcji a wraz z nią 45 młodych czytelników.

więcej .....

2019 - 09 - 23   Narodowe czytanie 2019

7 września 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę ogólnopolska akcja wspólnego 8. Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

więcej .....

2019 - 09 - 23   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", na zakup nowości wydawniczych w 2019 r. w wysokości 14.610.0 zł.

więcej .....

2019 - 09 - 10   Wakacje 2019 w Filii Bachowice

W tegorocznej akcji „Wakacje w Bibliotece” wzięło udział 110 osób. Młodzi czytelnicy Filii w Bachowicach preferują gry i zabawy ruchowe, szczególnie na wolnym powietrzu, dlatego oferta Filii została dostosowana do tych potrzeb. Wakacje rozpoczęliśmy grami stolikowymi „Bingo” i „Bierki”. W upalny pierwszy dzień lipca odbyły się drużynowe konkurencje sportowe – rzuty do celu, lubiane przez młodzież wyścigi w przenoszeniu wody kubkiem itp.

więcej .....

2019 - 08 - 28   Kulinarne przysmaki w Bachowicach

Pod koniec wakacji, w dniu 28 sierpnia br. Filia biblioteczna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bachowicach na czele z Przewodniczącą p. Lucyną Kozak, zorganizowała w siedzibie Koła warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło blisko 30 osób. Młodzi kucharze z pomocą Pań wykonali kruche rogaliki z marmoladą oraz naleśniki z dżemem, serem i bitą śmietaną.

więcej .....

2019 - 08 - 20   Gigantyczna gra planszowa

20 sierpnia 2019 r. w Oddziale dla Dzieci w Spytkowicach uczestnicy zajęć zagrali w mega wielką grę planszową. W klasycznej wersji może w nią grać od dwóch do sześciu osób, jednak w bibliotece liczba graczy była o wiele większa. Każdy z uczestników został pionkiem na dużej planszy i wykonywał rzut ogromną kostką.

więcej .....

2019 - 08 - 8   Warsztaty cyrkowe

8 sierpnia 2019 r. w GBP w Spytkowicach odbyły się warsztaty cyrkowe. W trakcie spotkania uczestnicy poznali tajniki różnych ciekawych sztuczek. Po krótkiej rozgrzewce próbowali swoich sił m.in.: w żonglowaniu kolorowymi chusteczkami, piłeczkami, kręglami i obręczami, kręceniu talerzykami oraz chodzeniu na szczudłach. Zakładali również specjalne okulary, których widoczność utrudniała wykonywanie ćwiczeń.

więcej .....

2019 - 07 - 30   Szaleni naukowcy

30 lipca br. czterdziestu młodych ludzi zamieniło się w szalonych naukowców, gdyż do biblioteki zawitali animatorzy z firmy Famiga z Krakowa, którzy zaprezentowali uczestnikom wiele ciekawych, czasem prostych, czasem skomplikowanych, ale bezpiecznych i efektownych zjawisk i eksperymentów z dziedziny fizyki i chemii. Dzieciaki garnęły się, aby samodzielnie doświadczyć wszystkiego, co prowadzący przedstawiali i objaśniali.

więcej .....

2019 - 07 - 17   Mega bańki mydlane

Puszczanie baniek mydlanych to fantastyczny sposób na dobrą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 17 lipca 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach uczestnicy wakacyjnych zajęć mieli możliwość nauki robienia ogromnych baniek mydlanych za pomocą specjalnych przyrządów.

więcej .....

2019 - 07 - 17   Kulinarne przysmaki w Filii bibliotecznej w Ryczowie

22 lipca 2019 r. dzięki uprzejmości Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie 42-osobowa grupa dzieci z naszej gminy wzięła udział w zajęciach kulinarnych. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci nauczyły się piec pyszne ciasteczka oraz dekorować babeczki kremem i owocami.

więcej .....

2019 - 07 - 08   "Zaczarowany medalion"

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece” odbyło się 8 lipca. Pomieszczenia Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w GBP w Spytkowicach oraz Filii w Ryczowie wypełniły się najmłodszymi widzami oraz ich rodzicami, oglądającymi z zaciekawieniem spektakl teatralny pt.: „Zaczarowany medalion”, w wykonaniu aktorów Teatru „Blaszany Bębenek” z Trzebini.

więcej .....

2019 - 07 - 03   Tajemnice kosmosu

3.07.2019 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach odwiedziło Mobilne Planetarium „Orbitek”, dzięki któremu dzieci spędzające wakacje w domach miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z astronomii. Podczas seansu, który przeprowadzony został w ogromnej nadmuchanej kopule dającej wrażenie przestrzeni kosmicznej, uczestnicy zajęć odbyli podróż po najdalszych zakątkach Wszechświata.

więcej .....

2019 - 06 - 17   Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

17 czerwca 2019 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach była znana i ceniona polska pisarka, autorka literatury kobiecej, pani Krystyna Mirek. Literatka ma w swoim dorobku nowele i ponad 20 powieści, które noszą miano bestsellerów, a jak sama twierdzi, nie starczy jej życia, na spisanie opowieści, które chodzą jej po głowie: Na dywanie leży co najmniej siedem opowieści, a życie każdej z uczestniczek spotkania jest wspaniałą historią do opisania.

więcej .....

2019 - 03 - 07   Spotkanie autorskie z siostrą Anastazją

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach 28 lutego 2019 r. przybyła do Spytkowic siostra Anastazja Pustelnik z krakowskiego zgromadzenia Córek Bożej Miłości, która swoimi wspaniałymi przepisami kulinarnymi podbiła serca nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również milionów Polaków. W ciągu 16 lat wydała 15 książek, które sprzedano w ponad 4 milionach egzemplarzy.

więcej .....

2019 - 03 - 07   Warsztaty komiksowe

W Oddziale dla Dzieci GBP w Spytkowicach, 18 lutego 2019 r. odbyły się warsztaty komiksowe prowadzone przez Zbigniewa Masternaka - prozaika, dziennikarza, scenarzystę filmowego, autora autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”, na podstawie którego powstał film w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Trwają prace nad filmem „Nędzole” na podstawie kolejnej powieści z tego cyklu.

więcej .....

2019 - 03 - 07   "Dla Babci i Dziadka"

Dnia 21 stycznia 2019 roku w Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała warsztaty plastyczne dla wszystkich, którzy nie mieli pomysłu na upominki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Dzieci własnoręcznie robiły laurki, kwiaty z papieru kolorowego i bibuły oraz kalendarze na 2019 rok z własnym zdjęciem. Uczestnicy warsztatów wykonywali prace w wielkim skupieniu i wkładając w nie dużo serca.

więcej .....

2019 - 03 - 07   Wystawa malarska Sylwii Prażmowskiej-Kulig

W styczniu i lutym 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościła wystawa malarstwa pani Sylwii Prażmowskiej-Kulig, która poprzez malarstwo dzieli się swoimi przeżyciami. Ekspozycja prezentowała akwarele, pastele, oleje oraz malarstwo na porcelanie. 1 lutego odbył się finisaż wystawy, w czasie którego zebrali się artyści, przyjaciele i rodzina malarki oraz mieszkańcy gminy Spytkowice.

więcej .....

2019 - 03 - 07   SPEKTAKL „ANARUK W GRENLANDII”

W czasie ferii zimowych, 16 stycznia 2019 r. w Oddziale dla Dzieci GBP w Spytkowicach gościł Teatr „Blaszany Bębenek”, prezentując dzieciom interaktywny spektakl pt.: „Anaruk w Grenlandii”, opowiadający o chłopcu, wychowującym się w mroźnej i śnieżnej krainie. Pewnego dnia chłopiec wyrusza łowić ryby, by nauczyć się samodzielności, która pozwoli mu przetrwać w każdych warunkach.

więcej .....

2018 - 12 - 02   "GMINA SPYTKOWICE NA STAREJ FOTOGRAII - By czas nie zaćmił pamięci…"

24 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie promocyjne albumu starej fotografii pt.: "Gmina Spytkowice na starej fotografii". Publikacja zawiera 1360 zdjęć dotyczących Gminy Spytkowice, wykonanych w różnych okresach czasu. Najstarsze sięgają drugiej połowy XIX wieku, najpóźniejsze pochodzą z końca lat siedemdziesiątych minionego stulecia.


więcej .....


2018 - 12 - 02   "DOLINA KARPIA FLESZEM PISANA…" SPOTKANIE PROMOCYJNE

Spotkanie promocyjne w ramach organizacji wydarzenia pn.: "Dolina Karpia fleszem pisana - promocja dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i lokalnej akwakultury wśród mieszkańców i gości Gminy Spytkowice i Doliny Karpia", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze", odbyło się w 24 listopada 2018 r. w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach.

więcej .....


2018 - 12 - 02   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. w wysokości 9590,00 zł.

więcej .....

2018 - 10 - 20   Projekt pn.: „Dolina Karpia fleszem pisana..."

W październiku 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie została podpisana umowa o dofinansowanie w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem operacyjnym „Rybactwo i Morze”, złożony w dniu 11/04/2018 r.

więcej .....

2018 - 10 - 12   Dzień Głośnego Czytania 2018 w Filii w Bachowicach

Z okazji Dnia Głośnego Czytania do Filii w Bachowicach zostały zaproszone dzieci z oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej: "Motylki" i "Słoneczka". Dyrektor szkoły pani Małgorzata Balonek przedstawiła 30. słuchaczom "Legendę o hejnale krakowskim" oraz "O dwunastu miesiącach".

więcej .....

2018 - 09 - 12   Narodowe czytanie 2018

W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 8 września 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę ogólnopolska akcja wspólnego Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

więcej .....

2018 - 09 - 12   Wakacje 2018 w Bibliotece

Podczas tegorocznych wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach zorganizowała wiele atrakcji, aby w sposób ciekawy i aktywny dzieci mogły spędzić wakacyjny czas. Uczestnicy zagrali w mega wielką grę "Chińczyka". Każdy został pionkiem na hiperplanszy i mógł wykonać rzut ogromną kostką. Wygrywał ten gracz, który jako pierwszy wprowadził pionek na metę.

więcej .....

2018 - 09 - 12   Wakacje 2018 w Filii w Ryczowie

Tegoroczne wakacyjne spotkania w Filii GBP w Ryczowie miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzenia czasu wolnego w grupie rówieśników. Zajęcia plastyczne, quizy, konkursy, zabawy ruchowe - to tylko część propozycji z których korzystały dzieci.

więcej .....

2018 - 06 - 12   NOC BIBLIOTEK 2018 W SPYTKOWICACH

Dnia 9 czerwca 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach wzięła udział w Akcji Noc Bibliotek. W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, jej hasło przewodnie brzmiało: "RzeczpospoCzyta". Jest to już czwarta edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki.

więcej .....

2018 - 06 - 12   "MASKA" W BIBLIOTECE

Do GBP w Spytkowicach zawitali aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Specjalnie dla najmłodszej widowni w dniu 28 maja 2018 r. wystawili spektakl o tym, jak ważne jest dobre wychowanie oraz znajomość zasad savoir vivreu.

więcej .....

2018 - 04 - 12   "WOLNE LEKTURY" W KATALOGU BIBLIOTEKI

Od lutego 2018 r. uruchomiono w bibliotece dodatkowe usługi dla użytkowników korzystających z zasobów informacyjnych biblioteki: http://spytkowice-gbp.sowa.pl/

więcej .....

2018 - 04 - 12   KURSY JĘZYKOWE W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach skorzystała z inicjatywy firmy Funmedia, która przygotowała FUNPAKIET dla Bibliotek, w ramach którego udostępniła naszym Czytelnikom na 8 miesięcy 5 e-kursów językowych lerni: angielski A-1, B-2; niemiecki A-1, B-1; hiszpański A-1, B-1; francuski A-1; włoski A-1.

więcej .....

2018 - 04 - 12   IBUK LIBRA - darmowy dostęp do ebook

Miło nam poinformować, że zgodnie z nową umową w ramach konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych, od 1 stycznia 2018 r. otrzymali Państwo dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (2253 tytuły).

więcej .....

2018 - 03 - 6   Spektakl teatralny w bibliotece

19 lutego 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży wystąpił w czasie ferii zimowych Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Spektakl pt. ,,Na końcu świata… Przygody Misia i Kacpra pirata", opowiadał o tolerancji i prawdziwej przyjaźni jaka zaistniała między piratem Kacprem a pluszowym misiem.

więcej .....

2018 - 03 - 3   Ferie 2018 w filii Ryczów

Filia w Ryczowie zwyczajem lat ubiegłych zorganizowała zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych. Podczas wspólnie spędzonego czasu, dużym powodzeniem cieszyły się gry planszowe, quizy, puzzle, krzyżówki, wykreślanki, kalambury, karaoke oraz ulubiony przez dzieci koszyczek zadań.

więcej .....

2017 - 10 - 11   "Paczka literacka"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach uczestniczy w akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki otrzymały trzy biblioteki publiczne w naszej gminie: Biblioteka Główna w Spytkowicach oraz jej Filie w Bachowicach i w Ryczowie.

więcej .....

2017 - 10 - 11   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", na zakup nowości wydawniczych w 2017 r. w wysokości 9480,00 zł.

więcej .....

2017 - 09 - 27   Wakacje 2017 w filii Ryczów

W czasie tegorocznych wakacji dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie. Biorąc udział w zajęciach plastycznych wykonały m. in.: witraże do okien, grę "Loteryjkę", wazoniki z masy papierowej, misia z bibuły, ramkę na zdjęcia i wiele innych prac.

więcej .....

2017 - 06 - 30   Wakacje 2017 w filii Bachowice

Kolejne wakacje i akcja "Wakacje w Bibliotece" zgromadziły miłośników dobrej zabawy w Filii w Bachowicach. Poniedziałki należały do tych, którzy lubią pogłówkować i powalczyć w turniejach na polu wiedzy. Dzieci prześcigały się w rozpoznawaniu odgłosów zwierząt, znajomości wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz przysłów polskich, doskonale orientowały się w świecie bajek i baśni.

więcej .....

2017 - 06 - 30   Spektakl teatralny "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary"

14 czerwca 2017 r. Oddział dla Dzieci w Spytkowicach zaprosił dzieci na widowisko teatralne "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Był to spektakl promujący czytelnictwo w formie interaktywnej zabawy, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

więcej .....

2017 - 06 - 30   XXXII Spotkanie autorskie z Magdą Pobylską

8 czerwca 2017 r. w Oddziale dla Dzieci GBP czwartoklasiści ze szkół podstawowych w Spytkowicach i w Przewozie uczestniczyli w literackich warsztatach "polarnych". Dzieci wysłuchały fragmentu książki "Tajemnice Świstakowej Polany" i odgadywały, kim jest tajemniczy bohater.

więcej .....

2017 - 06 - 30   "Zmna wojna. Krótka historia podzielonego świata". Wystawa IPN

Wójt Gminy Spytkowice, Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach zaprosili mieszkańców gminy do zapoznania się z wystawą "Zimna wojna. Krótka historia podzielonego świata", przygotowaną i udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Warszawie. Ekspozycja przybliżyła nam wydarzenia z lat 1945-1991, składające się na historię świata podzielonego żelazną kurtyną i rozgrywające się na niemal wszystkich kontynentach.

więcej .....

2017 - 06 - 30   "W krainie dźwięku". Edukacyjna wystawa muzyczna

Od 5 maja do 7 czerwca 2017 r. w GBP gościła edukacyjna wystawa muzyczna "W świecie dźwięku", propagująca kulturę muzyczną w oparciu o zapoznanie z drukami, przyrządami i instrumentami muzycznymi oraz słuchanie żywej muzyki (koncert i prezentacja instrumentu), a także pogłębiająca wiedzę o roli muzyki w środowisku artystów młodopolskich na przykładzie osoby Wojciecha Weissa.

więcej .....

2017 - 05 - 24   Spektakl teatralny - "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary"

Z okazji Tygodnia Bibliotek, 5 maja 2017 roku Filia w Bachowicach, zaprosiła dzieci na widowisko teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Był to spektakl promujący czytelnictwo zatytułowany "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

więcej .....

2017 - 05 - 14   XXXI Spotkanie autorskie

9 maja 2017 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach odwiedził wyjątkowy gość - Andrzej Marek Grabowski - twórca telewizyjnych programów dla dzieci (Fasola, Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik), kilkunastu książek, miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”, scenariuszy filmowych oraz ponad 500 piosenek

więcej .....

2017 - 05 - 14   „W krainie baśni i legend”

W miesiącu maju 2017 roku z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „ W krainie baśni i legend”, w którym udział wzięli uczniowie klas 0 - III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach.

więcej .....

2017 - 05 - 14   Wystawa edukacyjna "W krainie dźwięku"

2017 - 05 - 5   XXXI SPOTKANIE AUTORSKIE Z A.M.GRABOWSKIM

2017 - 03 - 19   Wystawa "Barwy oświęcimskie pędzlem malowane"

2017 - 03 - 19    Wystawa "BARWY OŚWIĘCIMSKIE PĘDZLEM MALOWANE"

Od 17 marca do 30 kwietnia 2017 r. GBP w Spytkowicach oraz Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury "Grupa na Zamku" w Oświęcimiu zapraszają do obejrzenia premierowych obrazów powstałych w ramach pleneru malarskiego, który odbył się w czerwcu 2016 r. oraz indywidualnych dokonań twórców z całej Polski, zrzeszonych w RSTK działającym od 32 lat na terenie miasta Oświęcim.

więcej .....

2017 - 03 - 19    XXX Spotkanie autorskie z dr Markiem Sikorskim

13 marca 2017 r. w GBP w Spytkowicach mieszkańcy gminy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Markiem Sikorskim - historykiem sztuki, doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii i autorem wielu książek o zabytkach i dziejach kultury.

więcej .....

2017 - 03 - 19    XXIX Spotkanie autorskie z Karoliną Bartel

10 marca 2017 r. w GBP w Spytkowicach odbyło się spotkanie autorskie z młodą mieszkanką Ziemi Wadowickiej - Karoliną Bartel (pseudonim Avath), poetką, autorką książki fantasy "Eresteja". Debiutancka powieść pani Karoliny, to intrygująca książka z wymyślonym światem, oryginalnymi bohaterami, zawierająca wiersze i legendy.

więcej .....

2017 - 03 - 19    Wystawa "SMOKI I SMOKOBÓJCY" "NA TROPACH SMOKA WAWELSKIEGO"

Od 20 lutego 2017 r. do 16 marca 2017 r. w naszej Bibliotece można było oglądać dwie oryginalne wystawy wg projektu Katarzyny Malkusz z tekstem opracowanym przez dra Marka Sikorskiego, przygotowane przez Wydawnictwo Sativa Studio pt.: "Smoki i smokobójcy" oraz "Na tropach smoka wawelskiego - rozwiązanie historycznej zagadki.

więcej .....

2017 - 02 - 25    Ferie z książką 2017 w filii Ryczów

Dwutygodniowe ferie zimowe w Filii GBP w Ryczowie upłynęły w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci miały okazję brać udział w różnych konkursach, zabawach, grach, zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały: "Pingwinki", "Zimowe drzewko", "Choinki z wacików". Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty kulinarne, poprowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w których dzieci uczyły się piec bułeczki drożdżowe i pyszne ciasteczka.

więcej .....

2017 - 02 - 25    Ferie z książką 2017

Zgodnie z coroczną tradycją GBP w Spytkowicach przygotowała ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na czas zimowego odpoczynku od nauki. Tematyka była ciekawa i różnorodna, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przeważały zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy malowali farbami pejzaż zimowy, wykonywali bałwanki i pingwinki z waty.

więcej .....

2017 - 02 - 25    "Prace skazanych. Wystawa rękodzieła udostępniona przez Zakład Karny w Wadowicach"

Od połowy stycznia do 20 lutego 2017 r. w Sali wystawowej Biblioteki w Spytkowicach podziwialiśmy piękne prace wykonane w Zakładzie Karnym w Wadowicach w ramach twórczości własnej skazanych. Dziękujemy za udostępnienie eksponatów.

więcej .....

2016 - 11 - 24    Australijski dzień poetycko-taneczny z Elżbietą Bednarczyk

Spotkanie dla dorosłych Elżbieta Bednarczyk rozpoczęła tańcem cygańskim, zachwycając widzów swoim kunsztem tanecznym. Podczas tego wieczoru, z otwartością i życzliwością dla gości, opowiadała o sobie, swojej twórczości i życiu w pięknej, wielokulturowej Australii. Przy nastrojowej muzyce artystka zaprezentowała pełne ekspresji poezje z cyklu "Droga życia". Tancerka ubarwiła spotkanie, gorąco oklaskiwanymi, pokazami oryginalnych strojów i tańców orientalnych: flamenco, hiszpańskiego i arabskiego.

więcej .....

2016 - 11 - 24    Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Ryczowie

Dnia 24.11.2016 roku w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie miała przyjemność gościć panią Elżbietę Bednarczyk, która pokazała młodym czytelnikom jak ważne jest czytanie książek i zdobywanie wiedzy w szkole. Spotkanie autorskie dotyczyło również opowieści o Australii oraz prezentacji zdjęć z podróży.

więcej .....

2016 - 11 - 16   Australijski wieczór poetycko-taneczny

2016 - 11 - 10    Wystawa fotografii „Pochówek w trzech religiach świata”

W związku z okresem święta Wszystkich Świętych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach prezentujemy wystawę, poświęconą tradycji funeralnej w obcych kulturach. Wystawa ma na celu przybliżenie podejścia do śmierci w trzech monoteistycznych religiach świata - Judaizmie, Chrześcijaństwie i Islamie.

więcej .....

2016 - 11 - 9   Wystawa „Pochówek w trzech religiach świata”

2016 - 10 - 29   Konkurs "Mistrz pięknego czytania"

27 października 2016 r. odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" zorganizowany przez Bibliotekę szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach, w którym uczestniczyło 21 uczniów.

więcej .....

2016 - 10 - 1   Dzień Głośnego Czytania w Filii w Bachowicach

29 września 2016 r. z okazji Dnia Głośnego Czytania Filię w Bachowicach odwiedziły dwie grupy przedszkolne: sześcioletnie "Słoneczka" i pięcioletnie "Biedronki". Dzieci zaznajomiły się ze specyfiką biblioteki publicznej oraz zasadami poszanowania książek. Jak przystało na ten dzień, nie obyło się bez głośnego czytania.

więcej .....

2016 - 10 - 1   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", na zakup nowości wydawniczych w 2016 r. w wysokości 9500,00 zł.

więcej .....

2016 - 10 - 1   "Wśród tureckich tulipanów" - wystawa fotografii i przedmiotów tureckich

Do połowy października 2016 roku mamy okazję zapoznać się z kolejną ekspozycją z cyklu orientalistycznego, zapoczątkowanego przez Anję Weiss w 2015 r. w naszej Bibliotece. Tym razem możemy zaznajomić się z kulturą turecką i szerzej pojętą kulturą i sztuką muzułmańską.

więcej .....

2016 - 09 - 19   Wakacje 2016 w Ryczowie

W lipcu i sierpniu w Filii GBP w Ryczowie prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.

więcej .....

2016 - 09 - 19   Wakacje 2016 w Spytkowicach

Podczas tegorocznych wakacji Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zorganizował wiele atrakcji urozmaicających wakacyjny czas. Dzieci z wielką chęcią odwiedzały bibliotekę, biorąc udział w zajęciach plastycznych wykonały: wakacjolandię, kwiaty z papieru, podwodny świat, stonogę z talerzyków, papierowe ozdoby, tulipany w kształcie dłoni, bociany z kół, pajączki, tańczącego pajacyka, fantazyjne ramki i wiele innych prac, do realizacji których zostały wykorzystane różne materiały.

więcej .....

2016 - 09 - 19   Wakacje 2016 w Bachowicach

W każdy wakacyjny poniedziałek, środę i czwartek dzieci mogły uczestniczyć w cyklu zajęć jakie przygotowała dla nich Filia biblioteczna. Były gry, zabawy oraz konkursy. Uczestnicy konkursów mogli wykazać się znajomością popularnych wierszy i bajek dla dzieci, a także szybkością w rozwiązywaniu rebusów i zagadek.

więcej .....

2016 - 07 - 3   KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL FRANKLIN”

W dniu 13.06.2016 w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Franklin”, w którym udział wzięli uczniowie kl. 0 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie.

więcej .....

2016 - 07 - 3   "W królestwie bajek"

W okresie od 9.06 do 22.06 2016 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zostały przeprowadzone konkursy plastyczne pt.: "W królestwie bajek", których celem było przybliżenie utworów literatury dziecięcej oraz rozbudzanie pasji czytania.

więcej .....

2016 - 06 - 14   Wystawa poplenerowa RTSK " Grupa na Zamku" w Oświęcimiu

Od 17 kwietnia do końca czerwca 2016 r. mamy przyjemność oglądać ekspozycję promującą prace malarskie 28. artystów malarzy zrzeszonych w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury "Grupa na Zamku" w Oświęcimiu. Obrazy prezentujące walory środowiska przyrodniczego i kulturowego Ziemi Oświęcimskiej i Gminy Spytkowice.

więcej .....

2016 - 06 - 11   Teatr dla dzieci w Filii w Ryczowie

W dniu 24 maja 2016 r. w nowo otwartej sali Filii w Ryczowie dla ponad sześćdziesięciu dzieci z oddziałów zerowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Niepublicznego Przedszkola Promyczek wystąpili aktorzy z Teatru MORALITET z Krakowa profilaktyczno-edukacyjnym spektaklem pt. „Wielkie hece w bibliotece”.

więcej .....

2016 - 06 - 11   Nowy lokal Filii w Ryczowie

Spełniły się marzenia bibliotekarzy o pięknej bibliotece w Ryczowie. Dzięki przychylności Wójta Gminy Spytkowice pana Mariusza Krystiana, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zyskała dodatkowe 40 m2 na swoją działalność.

więcej .....

2016 - 05 - 16    XXVII SPOTKANIE AUTORSKIE "Dzika żywność: zdrowe i niezdrowe jedzenie"

12 maja 2016 r. w Bibliotece w Spytkowicach gościliśmy pana Sebastiana Sobowca, ornitologa, obserwatora przyrody, fotografa i autora wielu publikacji o tematyce przyrodniczej, współzałożyciela Towarzystwa Ochrony Przyrody "Ostoja" w Sandomierzu, badacza zasobów przyrody Wyżyny i Kotliny Sandomierskiej oraz Roztocza.

więcej .....

2016 - 04 - 13    XXVI SPOTKANIE AUTORSKIE "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem" - Jolanta Szwalbe

W piękne wiosenne popołudnie 5 kwietnia 2016 r. w GBP w Spytkowicach uczestniczyliśmy w interesującej prelekcji, prowadzonej przez entuzjastkę życia, panią Jolantę Szwalbe, której jedno z życiowych mott brzmi: "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu." Jej misja to inspiracja do aktywności, dawanie radości, dobrej energii, a także nadziei, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu.

więcej .....

2016 - 03 - 23    XXV SPOTKANIE AUTORSKIE "Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat" - śladami Ireny Sendler

16 marca 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach około siedemdziesiąt dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy uczestniczyło w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską. Pisarka została laureatką Festiwalu Literatury dla Dzieci na Książkę Roku 2013 za "Wszystkie moje mamy", która zwyciężyła także w konkursie "Przecinek i kropka" na najbardziej wartościową książkę dla dzieci i młodzieży 2013 roku.

więcej .....

2016 - 03 - 12   Wystawa "W świecie gejsz i samurajów" Anja Weiss i Maria Anna Dudek

W marcu 2016 r. otwarto kolejną z Cyklu orientalistycznego wystawę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach pt.: "W świecie gejsz i samurajów", przedstawiającą tradycyjną kulturę japońską. Ekspozycja podzielona jest na dwie części: Drzeworyty - obrazy z życia w dawnej Japonii oraz Japońskie artefakty.

więcej .....

2016 - 02 - 12   "Ferie z książką 2016" w Ryczowie

Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Spotkania odbywały się w poniedziałki, wtorki i piątki.

więcej .....

2016 - 02 - 4   "Ferie 2016" w Spytkowicach

Ferie zimowe dobiegły końca, zakończył się również cykl zajęć organizowanych w GBP w Spytkowicach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, na które uczęszczali młodzi czytelnicy biblioteki, spędzając swój wolny od nauki czas na wspólnej zabawie.

więcej .....

2016 - 02 - 4   "Ferie z Książką 2016" w Filii w Bachowicach

Zima wcale nie musi być nudna, a ferie w domu nie muszą być mniej atrakcyjne niż te spędzone na wyjeździe. Jak co roku dla tych, którzy nie zaplanowali podróży Gminna Biblioteka Publiczna w Bachowicach w ramach akcji "Ferie 2016 z Książką" zorganizowała zajęcia.

więcej .....

2016 - 01 - 20   Wystawa "Tajwan okiem kulturoznawcy" - Maria Anna Dudek

Wystawa "Tajwan okiem kulturoznawcy" ma na celu przedstawienie różnorodności kulturowej Tajwanu na tle państw Dalekiego Wschodu: Chin, Japonii i Korei. Punkt wyjścia stanowi kultura chińska, promieniująca w całym regionie zwanym kręgiem cywilizacji konfucjańskiej. Prezentowane obiekty to fotografie z podróży odbytej przez organizatorkę w 2014 roku oraz przykłady sztuki użytkowej, obejmującej wyroby od początku XX wieku po czasy współczesne.

więcej .....

2015 - 12 - 5   "W OKO WPADŁO MI MAROKO" WYSTAWA FOTOGRAFII, CERAMIKI I RZEMIOSŁA

Do końca grudnia 2015 roku mamy okazję zapoznać się z niezwykle barwną i interesującą kulturą i architekturą bliskowschodnią.
Anja Weiss, prawnuczka Wojciecha Weissa - malarza, rektora krakowskiej ASP, 2 grudnia 2015 r. otworzyła w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach wystawę swoich fotografii i zbiorów "W oko wpadło mi Maroko". Ekspozycja jest propozycją dla osób zainteresowanych kulturą arabską.

więcej .....

2015 - 09 - 21   Wakacje w filii Ryczów

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań w bibliotece. W tym roku najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu, przygotowanych przez Filię GBP w Ryczowie. Ostatnie dwa miesiące oprócz stałej oferty dotyczącej korzystania z księgozbioru oraz internetu, w bibliotece można było znaleźć pomysły na przełamanie wakacyjnej nudy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

więcej .....

2015 - 09 - 8   Wakacje w bibliotece

Podobnie, jak w poprzednich latach, również podczas tegorocznych wakacji Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zorganizował spotkania dla młodych mieszkańców naszej gminy, którzy w swoim wolnym od nauki czasie pozostali w domach. Zorganizowane formy pracy pozwoliły dzieciom spędzić te dni twórczo i aktywnie, rozwinąć wyobraźnię, a także nabyć umiejętność pracy zespołowej.

więcej .....

2015 - 09 - 8   Warsztaty programowania w bibliotece

W czasie wakacji, 21 sierpnia 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbył się pokazowy warsztat z programowania, który opierał się na prezentacji narzędzi oraz nauce budowania i programowania podstawowych robotów z zestawów klocków Lego Mindstroms EV3.

więcej .....

2015 - 09 - 8   Wakacje 2015 w Filii w Bachowicach

Wzorem lat ubiegłych Filia GBP w Bachowicach z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu w bibliotece. Tegoroczne wakacje przebiegały pod hasłem "Wakacje 2015 w Bibliotece". Zajęcia odbywały się pomimo przeszkód losowych oraz remontu, który był ich następstwem. Spotykaliśmy się przez cały lipiec oraz w sierpniu przez trzy kolejne dni tygodnia, tj. poniedziałki, środy i czwartki.

więcej .....

2015 - 07 - 21   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. W 2015 r. dzięki tej dotacji po raz kolejny nasze placówki wzbogacą swoje zbiory o kilkaset nowych woluminów.

więcej .....

2015 - 07 - 21    "AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK"

Fundacja Orange z siedzibą w Warszawie przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach dotację finansową w ramach Programu "Orange dla bibliotek" w wysokości 1800,09 zł. z przeznaczeniem na edukację oraz popularyzację i zwiększenie wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, a w szczególności na zapewnienie bezpłatnego dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach w okresie od 01 stycznia do 31 lipca 2015 r.

więcej .....

2015 - 7 - 16   "Magiczny Świat Baśni" - cykl konkursów

W czerwcu 2015 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Spytkowicach odbywają się konkursy czytelnicze z cyklu "Magiczny Świat Baśni".
W dniu 15.06 w konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie oddziałów zerowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach. Podczas konkursów dzieci wykonywały ilustracje do wybranej książki. Prace konkursowe oceniane były przez komisję konkursową, która starała się docenić zarówno wartości artystyczne prac, ich różnorodność oraz zaangażowanie dzieci.

więcej .....

2015 - 06 - 13   XXIV Spotkanie autorskie w Bibliotece "Dzikie zwierzęta obok człowieka"

11 czerwca 2015 r. w naszej Bibliotece gościliśmy nietuzinkowego człowieka, pana Sebastiana Sobowca, ornitologa, obserwatora przyrody, fotografa i autora wielu publikacji o tematyce przyrodniczej, współzałożyciela Towarzystwa Ochrony Przyrody "Ostoja" w Sandomierzu, badacza zasobów przyrody Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Sandomierskiej, Doliny Wisły oraz Roztocza.

więcej .....

2015 - 6 - 8   Dzień Dziecka w GBP Spytkowice

Nasi najmłodsi czytelnicy, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, w dniu swojego święta 1 czerwca 2015 roku, mieli okazję oglądać przedstawienie teatralne pt. "O Panience Miotełce", w wykonaniu sympatycznych aktorów z Profilaktyczno- Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa.

więcej .....

2015 - 5 - 29   Wizyta przedszkolaków w bibliotece

22 maja dzieci wraz z opiekunkami z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Ryczowie, odwiedziły Filię Biblioteczną w Ryczowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

więcej .....

2015 - 5 - 29   Konkurs czytelniczy w bibliotece

W dniach 18 i 19 maja 2015 r. odbyły się konkursy czytelnicze: "Książka - to mój przyjaciel", zorganizowane w GBP Spytkowice Filii w Ryczowie, we współpracy ze Świetlicami Wiejskimi w Półwsi i Ryczowie.

więcej .....

2015 - 4 - 17   Wystawa malarstawa i ceramiki Pauliny Cichoń

14 kwietnia 2015 r. w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy Pauliny Cichoń, w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, dyrektor Wadowickiej Biblioteki Publicznej Bożena Płonka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach Alicja Kolasa, właścicielka tomickiej Galerii Sztuki Bałysówka Mira Sabatowicz, lokalni twórcy, sympatycy biblioteki oraz rodzina i znajomi młodej artystki.

więcej .....

2015 - 2 - 13   Ferie 2015 w bibliotece

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach, na czas zimowego odpoczynku od nauki, zorganizowane zostały spotkania wypełnione różnorodnymi zajęciami, na które uczęszczała grupa dzieci w wieku od 9 do 14 lat.

więcej .....

2015 - 2 - 13   "Ferie z książką 2015" w Filii w Ryczowie

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych z książką w Bibliotece nie brakowało. Na ten czas biblioteka przygotowała dzieciom wiele ciekawych ofert miłego spędzenia czasu w bibliotece, proponując im udział w zajęciach czytelniczych, plastyczno-technicznych, różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera.

więcej .....

2015 - 3 - 7   "Ferie z książką 2015" w Filii w Bachowicach

W ramach akcji "Ferie z Książką" Filia GBP w Bachowicach zorganizowała sześć spotkań, w których uczestniczyło 69 osób.
Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w poniedziałkowy poranek od gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. W kolejnych dniach drużyny brały udział w turnieju wiedzy o Europie oraz literackim konkursie wiedzy "Postacie bajkowe preferują zdrowe żywienie". Dzieci popisały się imponującą wiedzą, o czym dowodziły bezbłędne odpowiedzi. Świadczy o tym również wynik jednego z konkursów, który zakończył się remisem.

więcej .....

2015 - 2 - 13   Wystawa "Malarstwo.Irena Lurie-Chudy"

6 lutego 2015 r. Irena Lurie-Chudy otwarła swoją pierwszą indywidualną wystawę, prezentującą prace olejne, akwarele, pastele i grafiki. Wernisaż zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej Zbigniew Jurczak, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Spytkowickiej Teresa Sztaba, właścicielka tomickiej Galerii Sztuki Bałysówka Mira Sabatowicz i Bogusław Jacek Pacek, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie, rodzina i przyjaciele artystki oraz miłośnicy malarstwa.

więcej .....2015 - 2 - 6   "Bajkowa kraina"

W miesiącu grudniu 2014 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży GBP w Spytkowicach zorganizował dwa spotkania z uczniami Oddziału Zerowego grupy A i B Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Spytkowicach.

więcej .....

2014 - 11 - 19   Konkurs recytatorski

2014 - 10 - 13   Spektakl "Kłopoty misia Zdzisia"

Maciej i Alicja, sympatyczni aktorzy z teatru "Moralitet" w Krakowie, przedstawili najmłodszym czytelnikom bajeczkę promującą zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.
Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów.

więcej .....

2014 - 10 - 13   Wystawa "Kalwaria Anielska"

Ekspozycja składa się z 40. plansz z wieloma wartościowymi fotografiami, przedstawiającymi m.in.: polichromię Pustelni św. Rozalii w Barwałdzie Górnym, Anioły w kościele Grobu Najświętszej Maryi Panny w Brodach, kościoła
i klasztoru kalwaryjskiego.

więcej .....

2014 - 10 - 10   Wystawa "Kalwaria Anielska"

2014 - 09 - 13   Wystawa "Malarstwo.Natalia Nowicka" w Galerii Regionalnej w Wadowicach

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zapraszają do zapoznania się z twórczością malarską naszej lokalnej artystki Natalii Nowickiej. Wystawę prac studentki ASP, dzięki życzliwości Dyrekcji ZZOZ w Wadowicach i TMZW, można oglądać do 20 października 2014 r. w Galerii Regionalnej, ul. Karmelicka 5.

więcej .....

2014 - 09 - 13   Wystawa "Spytkowice wczoraj i dziś" w Kalwarii Zebrzydowskiej

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej 5 września 2014 r. zorganizowało w "Starym Kinie" wernisaż wystawy "Spytkowice wczoraj i dziś".
Nasza wystawa, tym razem mieszkańcom Kalwarii, prezentuje zabytki, skarby sakralne, atrakcje turystyczne i walory przyrodnicze Gminy Spytkowice oraz prace lokalnych artystów malarzy: Ireneusza Młynarczyka, Pauliny Cichoń, Natalii Nowickiej, Ireny Lurie-Chudy i Przemysława Mamonia.

więcej .....

2014 - 09 - 13   Wakacje w Filii Ryczów

Podobnie jak w latach ubiegłych, Filia GBP w Ryczowie zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. Przez całe wakacje najmłodsi mogli brać udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach.

więcej .....

2014 - 09 - 9   Wystawa malarstwa

2014 - 08 - 28   Wystawa

2014 - 09 - 01   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"

Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. W 2014 r. dzięki tej dotacji nasze Biblioteki wzbogaciły swoje zbiory o 436 woluminów.

więcej .....

2014 - 09 - 01   "Magia w tytule"

W czerwcu 2014 roku Oddział dla Dzieci GBP w Spytkowicach zorganizował konkursy plastyczne pod hasłem "Magia w tytule", do których przystąpiło łącznie 160 uczniów klas O - III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
w Spytkowicach.

więcej .....

2014 - 08 - 28   Wakacje w Bibliotece

W XXII wakacyjnym cyklu spotkań, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w GBP w Spytkowicach, w lipcu i sierpniu odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu, nabywanie nowych umiejętności, współpracę w grupie oraz integrację dzieci z różnych środowisk szkolnych.

więcej .....

2014 - 08 - 28   Wakacje w Filii Bachowice

Za nami ostatnie wakacyjne zajęcia prowadzone od 30 czerwca w Filii w Bachowicach. Dzieci i młodzież 3 razy w tygodniu, w dniach otwarcia Filii, uczestniczyły w zajęciach urozmaiconych tematycznie i pod względem formy. Spotkania wypełnione były pracą plastyczną, zabawami ruchowymi na wolnym powietrzu, grami słownymi i logicznymi oraz konkursami drużynowymi i quizami.

więcej .....

2014 - 07 - 25    "AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK"

Fundacja Orange z siedzibą w Warszawie przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach dotację finansową w ramach Programu "Orange dla bibliotek" w wysokości 3.249,86 zł. z przeznaczeniem na edukację oraz popularyzację i zwiększenie wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, a w szczególności na zapewnienie bezpłatnego dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach w okresie od stycznia do 31 grudnia 2014 r.

więcej .....

2014 - 07 - 4   "Gmina wczoraj i dziś" - wystawa w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Wystawa "Gmina Spytkowice wczoraj i dziś" prezentuje atrakcje turystyczne i walory przyrodnicze gminy Spytkowice. Ekspozycja składa się z trzech części: "Zabytki i atrakcje przyrodnicze gminy Spytkowice", "Skarby sakralne gminy Spytkowice" oraz prace lokalnych artystów malarzy, fotografów i rękodzielników. W części 1 i 2 ekspozycji, za pomocą fotografii na planszach, ukazano architekturę świecką i sakralną gminy oraz piękno lokalnego krajobrazu.

więcej .....

2014 - 06 - 30   Najmłodsi czytelnicy w Filii Bachowice

W czerwcu bieżącego roku Filię w Bachowicach odwiedzili najmłodsi czytelnicy - przedszkolaki: maluchy i starszaki oraz klasy zerowe szkoły podstawowej. Misiaki, Biedronki, Motylki i Słoneczka po raz pierwszy uczestniczyły w lekcji bibliotecznej: zapoznały się z Biblioteką Publiczną, poznały różnicę między biblioteką a księgarnią oraz biblioteką szkolną, przypomniały zasady poszanowania książek, zaznajomiły się ze zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych.

więcej .....

2014 - 06 - 20   Wystawa

2014 - 06 - 9   XXIII Spotkanie autorskie

30 maja 2014 r. w GBP w Spytkowicach odbyła się promocja książki Zbigniewa Kołby pt.: "Krioterapia. To warto wiedzieć".
Podczas spotkania autor opowiadał o krioterapii - leczeniu niską temperaturą, o korzyściach, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej zarówno w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń, czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej.

więcej .....

2014 - 05 - 16   XXII Spotkanie autorskie

15 maja 2014 r. w GBP w Spytkowicach odbyła się promocja najnowszej książki Zbigniewa Masternaka pt.: "Nędzole", połączona z projekcją filmu pt.: "Stacja Mirsk" w reż. Roberta Wrzoska, scenariusz i współprodukcja Zbigniew Masternak.

więcej .....

2014 - 05 - 14   XXI Spotkanie autorskie

W dniu 12 maja 2014 r., po sześciu latach, po raz drugi w naszej Bibliotece gościł wspaniały duet: Ewa Stadtmüller i rysownik Łukasz Zabdyr.
Na XXI Spotkaniu Autorskim spotkało się około 180 najmłodszych czytelników z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach-Przewozie oraz Szkoły Podstawowej w Ryczowie i Filii SP w Ryczowie-Chałupkach.

więcej .....

2014 - 05 - 4   Teatr MASKA w Bibliotece

Do GBP w Spytkowicach zawitali aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Specjalnie dla najmłodszej widowni w dniu 30 kwietnia 2014 r. wystawili dwa spektakle.
"Magiczna Księga Czarodziejki Arielki" przedstawiła nam historię małego króliczka, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice kazali mu czytać książki... Nasz bohater jednak sam dobrowolnie wybrał się do biblioteki, aby odbyć niezwykłą podróż do krainy fantazji.

więcej .....

2014 - 04 - 30   Spotkanie autorskie

2014 - 04 - 30   Spotkanie autorskie

2014 - 04 - 25   Spotkanie autorskie

2014 - 04 - 03   Zapraszamy na spektakl

2014 - 03 - 21   Ferie z książką 2014 w Filii w Ryczowie

W okresie ferii zimowych w GBP w Spytkowicach Filii w Ryczowie odbywały się liczne zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, które nie miały możliwości wyjazdu na zimowy wypoczynek.
Oferowaliśmy zainteresowanym zajęcia, gdzie uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi. Wykonali m.in.: "Zimowy pejzaż", "Tańczący pajacyk", "Maski".

więcej .....

2014 - 03 - 1   Ferie 2014 w Filii Bachowice

Po feriach zostały miłe wspomnienia. W ramach akcji "Ferie 2014 z Książką" Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach Filia w Bachowicach zorganizowała 7 spotkań, w których uczestniczyły 103 osoby.
Zajęcia rozpoczęło zapoznanie się grupy i wykonanie balonowej podobizny samego siebie, co wywołało sporo śmiechu.

więcej .....

2014 - 03 - 1   Ferie 2014 w Bibliotece

Podczas tegorocznych ferii organizowanych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach, młode pokolenie naszej gminy codziennie uczestniczyło w proponowanych zajęciach, których celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie im miłych wrażeń.

więcej .....

2013 - 11 - 4   Warsztaty edukacyjne "Wisła w Małopolsce"

30 października 2013 r. młodzież z terenu Gminy Spytkowice spotkała się ze znanym fotografem przyrodniczym Marcinem Karettą. Podczas warsztatów edukacyjnych z autorem zdjęć prezentowanych na wystawie "Wisła w Małopolsce", można było zobaczyć pokaz wspaniałych fotografii i usłyszeć wiele ciekawych opowieści wybitnego fotografika.

więcej .....

2013 - 10 - 29   Wystawa "Wisła w Małopolsce" w Bibliotece

W dniach od 28 października do 10 listopada w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach prezentowana będzie edukacyjna wystawa fotograficzna pt. "Wisła w Małopolsce". Autorem zdjęć jest Marcin Karetta - znany fotograf przyrodniczy, zaś głównym organizatorem ekspozycji Towarzystwo na Rzecz Ziemi z Oświęcimia.

więcej .....

2013 - 10 - 28    XX Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Siedemdziesiąt dzieci z klas piątych i szóstych ze Szkół Podstawowych w Spytkowicach i w Ryczowie miało okazję poznać pana Grzegorza Kasdepke - dziennikarza, autora scenariuszy i ponad 30. książek dla dzieci i młodzieży, laureata wielu nagród literackich.

więcej .....

2013 - 10 - 28    XIX Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

Zbigniew Masternak - pisarz młodego pokolenia, scenarzysta, producent filmowy, piłkarz - gościł 22 października 2013 r. na spotkaniu autorskim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach. Autor interesująco opowiadał o sobie i dotychczasowych osiągnięciach w dziedzinie literatury i filmu. Pochodzi z małej wsi Piórków w Górach Świętokrzyskich, która liczyła siedemnaście domów. Od najmłodszych lat uważany był w swojej wsi za odmieńca. W wieku czterech lat przeczytał "Mitologię" i "Krzyżaków".

więcej .....

2013 - 10 - 23   Wystawa

2013 - 10 - 8   II Konkurs Literacki Gai Kołodziej "SCRIBO ERGO SUM"

1 września ruszył II Konkurs Literacki Gai Kołodziej "SCRIBO ERGO SUM". Autorka zachęca młodzież do napisania własnej kontynuacji jej powieści pt. "DAR" lub opowiadania inspirowanego tytułem jej następnej książki - "Przemilczenia". Zapraszamy do udziału w konkursie.

2013 - 09 - 28   Spotkanie autorskie

2013 - 09 - 28   Spotkanie autorskie

2013 - 09 - 28   Bezpłatny kurs komputerowy

2013 - 09 - 28    XVIII Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

25 września 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach zorganizowane zostało spotkanie Ewy Chotomskiej z osiemdziesięciorgiem dzieci z opiekunami, ze Szkół Podstawowych w Spytkowicach i w Ryczowie.

więcej .....

2013 - 09 - 24   Spotkanie autorskie

2013 - 09 - 23    Wakacje 2013 w Filii w Bachowicach

Wakacyjny cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w Filii w Bachowicach dobiegł końca. Tu zawsze było pogodnie i wesoło, dzięki rozmaitym zajęciom oraz niespodziankom przygotowanym dla młodych czytelników. Łącznie w 15 zorganizowanych spotkaniach wzięło udział 175 dzieci.

więcej .....

2013 - 09 - 11    DOTACJA ZE ŚROJKÓW UE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SPYTKOWICACH zrealizowała projekt pn. "Promocja skarbów sakralnych Gminy Spytkowice i Doliny Karpia poprzez wydanie albumu, mapy i widokówek prezentujących ich walory", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia. Na podstawie Umowy przyznania pomocy z dn. 12.03.2013 r. otrzymaliśmy pomoc finansową w kwocie 25.000,00 zł.

więcej .....

2013 - 09 - 11    "AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK"Fundacja Orange z siedzibą w Warszawie przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach dotację finansową w ramach Programu "Orange dla bibliotek" w wysokości 4.874,20 zł. z przeznaczeniem na edukację oraz popularyzację i zwiększenie wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r.

więcej .....

2013 - 09 - 11   "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"W ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2013 r. w wysokości 7.270,00 zł.
Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Dzięki dotacji nasze Biblioteki wzbogaciły dodatkowo swoje zbiory o 425 woluminów.

więcej .....

2013 - 08 - 31   NFZ w Bibliotece – skorzystaj z serwisu ZIP


Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił system Zintegrowany Informator Pacjenta, pozwalający bez wychodzenia z domu sprawdzić swoją historię chorób, a także aktualność ubezpieczenia zdrowotnego. Gminna Biblioteka Publiczna postanowiła zorganizować wizytę specjalistów z NFZ, umożliwiając skorzystanie z systemu ZIP mieszkańcom Gminy, bez konieczności podróżowania. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się do Biblioteki osób zainteresowanych uruchomieniem tam swojego konta.

więcej .....

2013 - 06 - 30   "Podróż w krainę baśni"

W czerwcu 2013 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach przeprowadzono cykl konkursów plastycznych i czytelniczych z udziałem 150 uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Spytkowicach. Ideą zorganizowanych konkursów było rozbudzanie zainteresowań i nawyków czytelniczych, rozwijanie twórczych talentów, uwrażliwianie na piękno literatury, a także popularyzacja książek.

więcej .....

2013 - 06 - 24   Wystawa regionalna w ZZOZ w Wadowicach

18 czerwca 2013 roku w Galerii Regionalnej w Wadowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy regionalnej "Zabytki i atrakcje przyrodnicze Gminy Spytkowice", w którym udział wzięli: Starosta Powiatu Wadowickiego Jacek Jończyk, Przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Józef Łasak, Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Jerzy Piórowski oraz zaproszeni goście.

więcej .....

2013 - 06 - 24   Nowa publikacja biblioteki "Zabytki i atrakcje turystyczne Gminy Spytkowice"

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach przekazuje Państwu najnowszy, wydany w czerwcu 2013 r., album "Zabytki i atrakcje turystyczne Gminy Spytkowice". Publikacja na 64 stronach prezentuje fotografie przedstawiające architekturę świecką i sakralną oraz piękno lokalnego krajobrazu. Całość uzupełniono materiałem tekstowym dotyczącym geografii i historii naszej Małej Ojczyzny.

Album powstał jako pokłosie dwóch wystaw opracowanych w 2013 roku: "Skarby sakralne Gminy Spytkowice" i "Zabytki i atrakcje przyrodnicze Gminy Spytkowice". Promocja odbyła się w dniu 18 czerwca w trakcie otwarcia wystawy w Galerii Regionalnej w Wadowicach.

więcej .....

2013 - 06 - 24   Wystawa "Zabytki i atrakcje przyrodnicze w Gminie Spytkowice"

2013 - 06 - 5   Spotkanie autorskie z Julianem Zinkowem

28 maja 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach uczniowie Gimnazjów w Spytkowicach i w Ryczowie spotkali się z panem Julianem Zinkowem, dziennikarzem, krajoznawcą, wieloletnim działaczem PTTK, inicjatorem akcji popularyzujących turystykę, autorem 55 publikacji, w tym przewodników turystycznych i monograficznych, zawierających informacje faktograficzne, turystyczne oraz legendy i zwyczaje.

więcej .....

2013 - 05 - 27   Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

23 maja 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach ponad 70 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie spotkało się z panem Marcinem Pałaszem, autorem pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, m.in. "Opowieści z Krainy Potworów", "Straszyć nie jest łatwo", "Heca nie z tej Ziemi", "Ptaś i Miaugosia", "Historia Złotego Promyczka" czy nagrodzonych Wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego tytułów "Wakacje w Wielkim Mieście" oraz "Wszystko zaczyna się od marzeń".

więcej .....

2013 - 05 - 21   Spotkanie autorskie

2013 - 05 - 21   Spotkanie autorskie

2013 - 05 - 11   Spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim.

W dniu 6 maja 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościł prozaik, scenarzysta, autor licznych książek dla dzieci Łukasz Dębski. Pisarz debiutował zbiorem "Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem" w 2001 r. Autor "Pociągu z literkami", "Łamigłówek", "Łamisłówek" oraz serii przewodników dla dzieci – "Francja", "Grecja", "Włochy".

więcej .....

2013 - 05 - 6   Spotkanie autorskie z Małgorzatą Flis.

23 kwietnia 2013 roku na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, przyjechała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach ilustratorka książek dla dzieci pani Małgorzata Flis.

więcej .....

2013 - 04 - 26   Spotkanie autorskie

2013 - 04 - 26   Zapraszamy na wystawę

2013 - 04 - 18   Wystawa poplenerowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnicy zapraszają na poplenerową wystawę fotografii otwartą do 22 kwietnia 2013 r. w GBP w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 8

2013 - 04 - 16   Spotkanie autorskie

2013 - 04 - 15   Bezpłatny kurs komputerowy

2013 - 02 - 11   "Skarby Sakralne Gminy Spytkowice i Doliny Karpia".

Oddajemy w Państwa ręce nowe wydawnictwo prezentujące kościoły, kaplice, kapliczki i krzyże - niemych świadków historii Gminy Spytkowice i pobożności mieszkańców. Publikacja "Skarby sakralne Gminy Spytkowice i Doliny Karpia" stanowi świadectwo przeszłości i teraźniejszości. Pokazuje, iż dla naszej lokalnej społeczności, obiekty sakralne to nie tylko element folkloru czy zabytek kultury, lecz są one cząstką naszej historii, wypełnionej trudem codziennego dnia i wiarą wielu pokoleń. Są testamentem Naszym i naszych Przodków, wyrazem duchowych potrzeb i znakiem Bożej obecności.

więcej .....

2013 - 02 - 11   "Ferie 2013 z Książką" w Filii w Bachowicach.

Filia w Bachowicach w tym roku również nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla nich na okres zimowego odpoczynku przygotowała ciekawe zajęcia.

więcej .....

2013 - 01 - 09   FERIE 2013 z Gminną Biblioteką Publiczną

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia ferii zimowych z Gminną Biblioteką Publiczną. Na czas zimowego wypoczynku przygotowaliśmy ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zajęcia będą prowadzone we wszystkich oddziałach Gminnej Biblioteki Publicznej.
Szczegółowe plany zajęć na ferie znajdują się po prawej stronie w menu "FERIE 2013". - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ2012 - 12 - 14   ZAPRASZAMY.

wystawa

2012 - 11 - 14   XIII Spotkanie autorskie z Adamem Fajferem.

7 listopada 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach młodzież klas III Gimnazjum w Spytkowicach uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Adamem Ryszardem Fajferem - poetą, prozaikiem, satyrykiem, bajkopisarzem, fraszkopisarzem, publicystą, krytykiem literackim, wydawcą
i bibliofilem.

więcej .....

2012 - 10 - 15   "Znam bajkę jedną..." - zajęcia biblioteczne z grupą świetlicową w Filii Bachowice

10 października 2012 r. licząca 20 dzieci grupa świetlicowa, wznowiła po wakacyjnej przerwie swoje spotkania z Biblioteką Publiczną i książką. Zajęcia pt.: "Znam bajkę jedną…" dotyczyły bohaterów bajek i rekwizytów potrzebnych do ich inscenizacji. Uczestnicy zajęć wysłuchali listu od Bajkowej Wróżki, która prosiła o pomoc w uporządkowaniu bajek. Dzieci próbowały określić związki występujące pomiędzy postaciami, rzeczami i zdarzeniami, doskonaliły gramatyczną poprawność wypowiedzi i wzbogacały słownictwo, doskonale się przy tym bawiąc.

więcej .....

2012 - 10 - 10   XII Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.

W dniu 8 października 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i w Filii w Ryczowie gościł Wiesław Drabik, autor 170 rymowanych książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Siedmioróg, Pascal i Wilga. Bajeczki są chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców, do czego przyczyniają się też wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa.

więcej .....

2012 - 10 - 01   ZAPRASZAMY.

spotkanie autorskie

2012 - 10 - 01   "GWARANCJA STAŁEJ CENY 2014".

GBP w Spytkowicach została zakwalifikowana do grona osób korzystających z Promocji "GWARANCJA STAŁEJ CENY 2014". W związku z tym do 30 września 2014 roku mamy zagwarantowaną niezmienną cenę energii elektrycznej.

więcej .....

2012 - 09 - 14   Spektakle dla dzieci i młodzieży.

11 września 2012 r. dzieci i młodzież ponownie spotkały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach z aktorami Teatru "Moralitet" z Krakowa, aktywnie uczestnicząc w dwóch profilaktyczno-edukacyjnych spektaklach.

więcej .....

2012 - 09 - 13   Wakacje 2012 w GBP Spytkowice.

W czasie tegorocznych wakacji w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży GBP w Spytkowicach codziennie prowadzono zajęcia dla młodych czytelników z terenu gminy, którzy nie mieli możliwości wyjazdu na wakacyjny wypoczynek. Przygotowane atrakcje pozwoliły młodym osobom twórczo i aktywnie spędzić wolny czas, rozwinąć wyobraźnię, a także nabyć umiejętność pracy w grupie i pogłębić ich wzajemne relacje.

więcej .....

2012 - 09 - 13   Wakacje 2012 w Filii w Ryczowie.

Niestety wakacje dobiegły już końca i z wielkim smutkiem musieli je pożegnać uczestnicy zajęć Filii w Ryczowie. W tegoroczne wakacje, zajęcia w bibliotece cieszyły się dużą popularnością. Nasze pociechy mogły wykorzystać czas na rozwijanie swoich zdolności artystycznych poprzez udział w zajęciach plastycznych.

więcej .....

2012 - 09 - 13   Wesołe wakacje w Filii w Bachowicach.

Wakacje dobiegły końca a wraz z nimi akcja GBP w Spytkowicach Filii w Bachowicach "Wakacje 2012 w Bibliotece". Pogoda dopisywała, więc dużo spotkań odbywało się na świeżym powietrzu, a kiedy upał już doskwierał, chroniliśmy się w zacisznej sali biblioteki, która od razu stawała się wesołym, przyjaznym miejscem. Z bogatej oferty rozmaitych zajęć skorzystało w tym roku 138 dzieci i młodzieży.

więcej .....

2012 - 09 - 07   Teatr w GBP Spytkowice.

teatr

2012 - 09 - 03   Zapraszamy na wystawę.

wystawa

2012 - 09 - 03   Nowoczesne oprogramowanie od Microsoft dla GBP w Spytkowicach.

Firma Microsoft przekazała dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach oprogramowanie oferowane przez nią w ramach "Programu Donacji Oprogramowania Microsoft". Łączna wartość rynkowa (Total Estimated Fair Market Value) przekazanego w formie darowizny oprogramowania z zestawieniem licencyjnym, stanowiącym niniejszą darowiznę wynosi USD $17,526.00, natomiast przeliczona według kursu średniego NBP wynosi 60.505,00 zł.

więcej .....

2012 - 07 - 01   Zapraszamy na wystawę.

wystawa

2012 - 06 - 21   XI Spotkanie autorskie z Łukaszem Zabrydem

15 czerwca w GBP w Spytkowicach odbyły się dwa spotkania autorskie z Łukaszem Zabdyrem - krakowskim grafikiem, ilustratorem i twórcą komiksów. Zadebiutował jako twórca komiksów z serii humorystycznych stripów pt. "Jacuś" do katolickiego tygodnika dla dzieci "Dominik". W latach 1999-2007 powstało ponad 400 historyjek.


więcej .....

2012 - 06 - 14   "AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK"

Fundacja Orange przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach dotację finansową w ramach Programu "Akademia Orange dla bibliotek" w wysokości 1.492,07 zł z przeznaczeniem na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach w okresie styczeń-czerwiec 2012 roku.

więcej .....

2012 - 05 - 30   Zapraszamy.

spotkanie

2012 - 05 - 29   Cykl konkursów czytelniczych i plastycznych.

W miesiącu maju 2012 roku z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach odbył się cykl konkursów czytelniczych i plastycznych pod hasłem: "Zatrzymaj się, zaczytaj się - z bajką od najmłodszych lat", których celem było poznawanie literatury przez uczniów klas młodszych oraz rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych.


więcej .....

2012 - 05 - 29   Bezpieczny Internet

30 kwietnia 2012 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach w uczniowie klasy IIA Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które miały na celu przybliżenie dzieciom niebezpieczeństw jakie może nieść ze sobą Internet.


więcej .....

2012 - 05 - 23   Tydzień Bibliotek w Filii Bachowice

Z okazji przypadającego w maju Tygodnia Bibliotek, Filię w Bachowicach odwiedzili najmłodsi miłośnicy książki: grupa świetlicowa, kl. 0 "Motylki" i kl. 1 SP.
W czasie zajęć edukacyjnych dzieci z grupy świetlicowej wysłuchały wierszy Hanny Łochockiej - "Książka czeka" oraz Tadeusza Kubiaka - "Książka", zapoznały się z procesem powstawania książki i związanymi z tym terminami: autor, ilustrator, wydawca, introligator, czemu posłużyły gry dydaktyczne. Dzieci wcieliły się w każdą z tych osób i wykonały własną książeczkę.

więcej .....

2012 - 05 - 16   Zapraszamy na wystawę.

wystawa

2012 - 04 - 20   Głośne czytanie dla grupy świetlicowej w Filii w Bachowicach.

Od początku roku grupa świetlicowa już trzy razy odwiedziła Filię w Bachowicach, aby w kameralnym gronie poznawać bajki z różnych krajów i kontynentów oraz wykonać ilustracje do "Wielkiej Księgi Bajek". W styczniu maluchy wysłuchały rosyjskiej baśni ludowej "Śnieżka", w lutym była to baśń grecka "Zając i Żółw" a w marcu baśń arabska "Nieprawdziwy Książę".więcej .....

2012 - 04 - 20   Spektakl teatralny w Bachowicach

17 kwietnia 2012 r. Filia w Bachowicach gościła Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa, który zaprezentował spektakl teatralny pt. "Cisza".
Bajeczka opowiadała o tolerancji i akceptacji odmienności. Pomagała młodym widzom zobaczyć, jak zaaprobować odmienność kolegów, tych inaczej wyglądających, np. otyłych, mających swoje dziwactwa, albo niepełnosprawnych, ułomnych.

więcej .....

2012 - 03 - 28   Teatr w Bachowicach.

teatr

2012 - 03 - 26   Zapraszamy na wystawę.

wystawa getto

2012 - 03 - 26   X Spotkanie Autorskie z Renatą Piątkowską

20 marca 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 8 odbyły się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską, na które przybyło 135 uczniów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Spytkowicach i w Ryczowie oraz Filii w Ryczowie-Chałupkach.
więcej .....

2012 - 03 - 12   Spotkanie autorskie

spotkanie autorskie

2012 - 03 - 02   Zapraszamy na wystawę.

wystawa inwazja

2012 - 03 - 13   Abolicja dla cudzoziemców

Jeśli przebywasz nielegalnie oraz nieprzerwanie co najmniej od 20.12.2007r. lub przebywasz nielegalnie oraz nieprzerwanie co najmniej od 1.01.2010r. i przed tym dniem odmówiono Ci nadania statusu uchodźcy i orzeczono o wydaleniu lub w dniu 1.01.2010r. toczyło się wobec Ciebie kolejne postępowanie o nadanie statusu uchodźcy...

więcej .....

2012 - 03 - 2   Akcja PCK w ZSP Spytkowice

W miesiącach styczniu i lutym w naszej szkole, ZSP w Spytkowicach, przeprowadzona zostala akcja prozdrowotna.Pierwsza pomoc w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia człowieka.Działania podjęte w akcji przeprowadzila uczennica klasy drugiej Gimnazjum nr 1 Patrycja Fabin pod opieką nauczyciela Jolanty Szarowskiej.
więcej .....

2012 - 02 - 27   Podsumowanie Ferii 2012 w Bibliotece

W czasie tegorocznych ferii dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie.
Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi i wykonali m.in.: "Drzewko życia z ptaszkami", "Owoce i warzywa z plasteliny", "Gwiazdki z papieru".


więcej .....

2012 - 01 - 25   Zapraszamy na wystawę.

wystawa sapiecha

2012 - 01 - 11   BEZPIECZNY INTERNET - Warsztaty edukacyjne

Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii coraz więcej dzieci korzysta z Internetu, ktĂłry zamiast uczyć i bawić, może mieć także negatywny wpływ na ich prawidłowy rozwój i funkcjonowanie. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach w grudniu 2011 r. uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które miały na celu propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci przy wykorzystaniu lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę.

więcej .....

2011 - 12 - 30   Lekcje biblioteczne w Filii Bachowice.

W listopadzie i grudniu 2011 r. GBP Filia w Bachowicach przeprowadziła kilka lekcji bibliotecznych i zajęć dla najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach, w czasie których dzieci i młodzież zdobywały wiedzę i umiejętności niezbędne do poruszania się w świecie książki i nowoczesnych systemów internetowych bibliotek a także poprzez zabawę poszerzały swoje horyzonty.

więcej .....

2011 - 12 - 12   Mikołajki w bibliotece.

mikolajki

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościł Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa, prezentując w dniu 1 grudnia 2011 r. dwa spektakle teatralne pt. "Były sobie krasnoludki" i "Cisza".
Wesoła bajeczka o Krasnoludkach Gutku, Miłku i Leśnym Dziadku pt. "Były sobie krasnoludki", przypomniała najmłodszej widowni, że lepiej być grzecznym i miłym, niż kapryśnym, niesympatycznym psotnikiem.

więcej .....

2011 - 12 - 08   Zapraszamy na wystawę.

wystawa sybiracy

2011 - 11 - 16   Teatr "Były sobie krasnoludki"

teatr grudzien

2011 - 10 - 4   Wakacje w bibliotece

wakacje

W okresie wakacyjnym, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zostały zorganizowane zajęcia dla młodszych mieszkaĹ„ców wsi, którzy swój wolny od nauki czas spędzali w domu. Dzieci chętnie korzystały z komputerów wraz z Internetem, a także brały udział w zabawach grupowych, rozwiązywały rebusy i quizy oraz dobrze bawiły się przy grach planszowych.

więcej .....

2011 - 10 - 4   Wakacje w Filii Ryczów

wakacje

Ĺ»adne dziecko, które w czasie wakacji przychodziło do Biblioteki nie może powiedzieć, że się nudziło.
Przeprowadzono 20 zajęć, w których wzięło udział 234 osoby. Zajęcia przygotowane były w ten sposób, aby nuda nie zaglądała przez okna Biblioteki, a więc oprócz ciekawych pomysłów plastycznych , były zabawy ruchowe, gry, quizy a także konkursy wiedzy.

więcej .....

2011 - 09 - 19   Wakacje w Filii Bachowice

wakacje

W czasie ostatnich wakacji dzieci i młodzież w Bachowicach nie mogła się nudzić. Każdego dnia otwarcia Filii w Bachowicach można było bowiem uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ramach akcji "Wakacje 2011 w bibliotece". Odbyły się liczne gry i zabawy, turnieje sportowe, konkursy wiedzy, zajęcia plastyczne, rozrywki umysłowe dla dzieci i młodzieży. Oczywiście największą popularnością cieszyły się dwa pierwsze typy zajęć.

więcej .....

2011 - 09 - 05   Zaproszenie na wystawę

wystawa

2011 - 07 - 07   Zaproszenie na wystawę

wystawa

2011 - 06 - 21   WAKACJE 2011 z Gminną Biblioteką Publiczną

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia wakacji z Gminną Biblioteką Publiczną. Na czas letniego wypoczynku przygotowaliśmy ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zajęcia będą prowadzone we wszystkich oddziałach Gminnej Biblioteki Publicznej.
Szczegółowe plany zajęć na wakacje znajdują się po prawej stronie w menu "Wakacje 2011". - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ MŁODZIEĹ»2011 - 06 - 21   Teatr dla dzieci.

teatr dla dzieci W dniu 10 czerwca 2011 r. dzieci ponownie spotkały się z aktorami z Teatru "Moralitet", spontanicznie uczestnicząc w spektaklach prezentowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach.
"Porządki u Zyzia" to ciekawa bajka o Królu, Królewnie i Kwiatowej Czarownicy. Poruszała poważne zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, segregacji śmieci i dbałości o otaczający świat.

więcej .....

2011 - 06 - 01   DzieĹ„ Dziecka w Bibliotece

dzien dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościł Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa, prezentując w dniu 31 maja 2011 r. spektakl pt. "Skrzaty".
Ubarwiona wierszykami i piosenkami, pełna magii i ciepła bajeczka o skrzatach i wróżkach, budziła wyobraĹşnię najmłodszej widowni, a sympatyczni aktorzy - Urszula Bębenek i Maciej Krok - w bardzo przystępny sposób przekazali dzieciom zasady dobrego wychowania i grzeczności.

więcej .....

2011 - 5 - 30   Zaproszenie na wystawę

konkurs

2011 - 5 - 30   Konkurs

konkurs 12 maja 2011 r. młodzież Bachowic miała okazję sprawdzić swoją znajomość przysłów, w Filii w Bachowicach odbył się bowiem pisemny konkurs pt."Przysłowie prawdę ci powie". Biorący udział mieli dokoĹ„czyć przysłowia, w wykropkowane miejsca wpisać odpowiednie nazwy zwierząt tak, aby powstały przysłowia, podać jak brzmi początek i odpowiedzieć na pytania według przysłów. Najlepszymi znawczyniami "złotych myśli" okazały się Barbara Jacoszek, Julia Przejczowska i Klaudia Przystał.

więcej .....

2011 - 5 - 2   Konkurs

konkurs

22 marca br. w GBP Filii w Bachowicach odbył się konkurs dla młodzieży pt.: "Siła słowa - czas", którego celem było wzbogacenie słownictwa dotyczącego czasu, jego pomiarów i biegu. Chęć udziału zgłosiło 14 uczniów z klas 5-6 SP i 1-2 Gimnazjum. W części zasadniczej konkursu, przy piętnastu pojęciach zadaniem młodzieży było wybranie prawidłowego znaczenia słowa np. werk, eon, ekmnezja, chronologia itp.

więcej .....

2011 - 4 - 6   Warsztaty papiernicze

warsztaty papiernicze

28 i 29 marca 2011 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w ramach projektu "Przeprowadzenie warsztatów i spotkaĹ„ profilaktyczno-edukacyjnych - Młodzi Rzecznikami Wiedzy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia, zaprosiła Firmę "KALANDER" Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk z Gliwic do przeprowadzenia w Spytkowicach i w Ryczowie papierniczych warsztatów edukacyjnych z czynnym udziałem uczestników.

więcej .....

2011 - 4 - 4   Konkursy "Bajkowe Postacie"

postaci bajkowe

W dniach od 1 do 31 marca 2011 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach zostały przeprowadzone konkursy plastyczne pt."Bajkowe Postacie", przybliżające dzieciom twórczość znanych bajkopisarzy oraz rozbudzające pasję czytania. Do konkursów przystąpiło 48 uczniów Oddziału Zerowego oraz klas I Szkoły Podstawowej w Spytkowicach. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać ilustracje do książek, które oceniane były pod względem ich zgodności z treścią bajki, estetyki i pomysłowości wykonania prac

więcej .....

2011 - 3 - 31   Teatr "Moralitet" w Spytkowicach.

warsztaty teatralne

W dniach 22 i 24 marca 2011 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w ramach projektu "Przeprowadzenie warsztatów i spotkaĹ„ profilaktyczno-edukacyjnych - Młodzi Rzecznikami Wiedzy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia, gościła Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa, prezentujący cykl spektakli.

więcej .....

2011 - 03 - 25   Zapraszamy na wystawę

wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zaprasza na wystawę "Wielki głód na Ukrainie 1932-1933" dostępną w dniach 17.03.2011 - 10.05.2011 r. w godzinach od 11.00 - 17.00

więcej .....

2011 - 3 - 23   Warsztaty drukarskie.

warsztaty drukarskie

10 i 11 marca 2011 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach w ramach projektu "Przeprowadzenie warsztatów i spotkaĹ„ profilaktyczno-edukacyjnych - Młodzi Rzecznikami Wiedzy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia, zaprosiła Firmę "KALANDER" Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk z Gliwic do przeprowadzenia drukarskich warsztatów edukacyjnych z czynnym udziałem uczestników.

więcej .....

2010 - 3 - 04   Ferie z książką 2011

ferie

W okresie tegorocznych ferii zimowych, trwających od 31 stycznia do 11 lutego bieżącego roku, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zostały zorganizowane zajęcia, których celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat.

więcej .....

2011 - 02 - 16   Zapraszamy na wystawę

wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zaprasza na wystawę "Ksiądz Władysław Gurgacz - kapelan Polski Podziemnej" dostępną w dniach 18.02.2011 - 14.03.2011 r. w godzinach od 11.00 - 17.00

więcej .....

2011 - 01 - 21   Ferie z Gminną Biblioteką Publiczną

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia ferii z Gminną Biblioteką Publiczną. Na czas ferii przygotowaliśmy ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zajęcia będą prowadzone we wszystkich oddziałach Gminnej Biblioteki Publicznej.
Szczegółowe plany zajęć na ferie znajdują się po prawej stronie w menu "Ferie z GBP". - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ MŁODZIEĹ»2011 - 01 - 21   Zapraszamy na wystawę

wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zaprasza na wystawę "UCIEKINIERZY Z PRL-u" dostępną w dniach 18.01.2011 - 18.02.2011 r. w godzinach od 11.00 - 17.00

więcej .....

2011 - 01 - 03   Dotacje i programy

orange

Fundacja Orange przekazała Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach dotację finansową w ramach Programu "Akademia Orange dla bibliotek" w wysokości 2.575,19 zł z przeznaczeniem na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach w 2010 roku.

więcej .....

2010 - 12 - 03   IX Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach
- z Krzysztofem Petkiem

wystawa

Dnia 24 listopada 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej gościł Krzysztof Petek - autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.

W spotkaniu trwającym ponad dwie godziny wzięło udział ok. 100 osób. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Przewozie wraz z opiekunami.

więcej .....

2010 - 12 - 03   Zapraszamy na wystawę

wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zaprasza na wystawę "13 GRUDNIA. STAN WOJENNY - SPOJRZENIE PO DWUDZIESTU LATACH" dostępną w dniach 25.11.2010 - 30.01.2011 r. w godzinach od 11.00 - 17.002010 - 11 - 28   Konkursy z cyklu "żWIAT NAJPIĘKNIEJSZYCH BAżNI"

W miesiącu listopadzie 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Spytkowicach zorganizowano i przeprowadzono konkursy dotyczące znajomości baśni i bajek, których celem było rozwijanie pasji czytelniczych. Do konkursu przystąpiło łącznie 109 uczniów z klas II, III, IV i V Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Spytkowicach.

więcej .....

2010 - 11 - 18    SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

spotkanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach zaprasza 24 listopada 2010 r. o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem - autorem cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.

2010 - 11 - 04   Spektakl teatru "MORALITET"

wystawa

W dniu 28 paĹşdziernika 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach gościł Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży "Moralitet" z Krakowa, prezentując spektakl ukierunkowany na weryfikację potencjalnych zagrożeĹ„ płynących z Internetu pt. "Zalogowany".

więcej .....

2010 - 09 - 30   Zapraszamy na wystawę

wystawa

Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach serdecznie zaprasza na wystawę "GENERAŁ WŁADYSŁAW SIKORSKI - POLITYK I Ĺ»OŁNIERZ" dostępną w dniach 20.09.2010 - 20.11.2010 r. w godzinach od 11.00 - 17.002010 - 07 - 27   Wakacje 2010 z Gminną Biblioteką Publiczną

wakacje

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z przebiegu wakacji w naszych bibliotekach. Wszystkie opisy znajdują się w zakładkach - wydarzenia. Zobaczcie jak dzieci i młodzież, która została w domu aktywnie spędza czas wakacji. Szczegółowe plany zajęć na dalszą część wakacji znajdują się po prawej stronie w menu "Plany Wakacji 2010". - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ MŁODZIEĹ»2010 - 06 - 23   Wakacje 2010 z Gminną Biblioteką Publiczną

lekcja

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia wakcji z Gminną Biblioteką Publiczną. Na czas wakacji przygotowaliśmy ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zajęcia będą prowadzone we wszystkich oddziałach Gminnej Biblioteki Publicznej.
Szczegółowe plany zajęć na wakacje znajdują się po prawej stronie w menu "Plany Wakacji 2010". - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ MŁODZIEĹ»2010 - 06 - 16   Warsztaty papiernicze

lekcja

W dniu 15.06.2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbyły się "Warsztaty papiernicze" prowadzone przez firmę "Kalander" z Gliwic. Spotkanie miało na celu zapoznać dzieci z historią powstawania papieru, starodawnymi metodami pisania, lakowaniem pieczęcią oraz barwieniem papieru japoĹ„ską metodą. Zanim jednak odbyła się część praktyczna, dzieci wysłuchały krótkiej historii powstawania papieru oraz zapoznały się z dalszą częścią programu.

więcej .....

2010 - 06 - 13   "MARATON Z BAżNIAMI" - cykl konkursów

maraton z basniami

W dniach 10 i 11 czerwca 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbył się cykl konkursów czytelniczych o tematyce baśniowej dla uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej w Spytkowicach. W zmaganiach konkursowych wzięło udział łącznie 68 osób. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, rozumienia treści książek i zamiłowania czytelniczego.

więcej .....

2010 - 06 - 10   Wystawa "POWSTAŃCZY ZRYW W CZORTKOWIE"

Wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach "POWSTAŃCZY ZRYW W CZORTKOWIE W 1940 r." opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie
otwarta 10 CZERWCA - 6 WRZEżNIA 2010 r. w godz. 11:00 -17:00

więcej .....

2010 - 06 - 10   "SPOTKANIE Z KSIÄ„Ĺ»KÄ„" - konkurs plastyczny

lekcja

W dniu 9 czerwca 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach odbył się konkurs plastyczny pt: "Spotkanie z książką" dla uczniów Oddziału Zerowego grupy A i B, w której łącznie wzięło udział 27 dzieci. W trakcie konkursu uczniowie wykonywali ilustracje do ulubionej bajki.

więcej .....

2010 - 05 - 6   Ruszyła strona www.

W dniu dzisiejszym rusza nowa strona Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach. Serdecznie zapraszamy do korzystania z jej zawartości. Będziemy na niej umieszczać informacje z życia Biblioteki a także inne przydatne wiadomości.

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt