napis

XII SPOTKANIE AUTORSKIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SPYTKOWICACH I W FILII W RYCZOWIE
- Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

spotkanie autorskie XII

W dniu 8 października 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i w Filii w Ryczowie gościł Wiesław Drabik, autor 170 rymowanych książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Debit, Siedmioróg, Pascal i Wilga. Bajeczki są chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców, do czego przyczyniają się też wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

W trakcie dwóch spotkań autorskich najmłodsi czytelnicy mogli posłuchać pełnych humoru bajeczek, zabawnych anegdot i dowiedzieć się skąd autor czerpie pomysły do tworzenia śmiesznych historyjek. Dzieci wspólnie z pisarzem rymowały utwory oraz wymyślały nowe zakończenia wierszowanych bajek. Autor zadawał zagadki i pytania dotyczące treści bajek. Uczestnicy, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań, zostali wyróżnieni upominkami i kolorowymi książkami. Po spotkaniu dzieci ustawiły się w dłuuugiej kolejce po autograf. Po podpisaniu wszystkich książeczek, nastąpił pamiątkowy wpis do kroniki biblioteki, a później wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

W spotkaniu autorskim w Spytkowicach uczestniczyło 90 dzieci z klas I - III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach i Szkoły Podstawowej w Miejscu.

W tym samym dniu Wiesław Drabik spotkał się również z najmłodszymi czytelnikami Filii GBP w Ryczowie. Około 150 dzieci wraz z nauczycielami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Punktu Filialnego w Ryczowie-Chałupkach z wielkim przejęciem słuchało opowieści autora.

Na zakończenie spotkań uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, kupić książeczki i uzyskać specjalną dedykację z autografem Wiesława Drabika, który obiecał odwiedzić w przyszłości nasze biblioteki.

Pełne entuzjazmu spotkania autorskie pozostawiły niezapomniane wrażenia.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt