napis

XIV SPOTKANIE AUTORSKIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SPYTKOWICACH Z ILUSTRATORKĄ MAŁGORZATĄ FLIS
spotkanie autorskie XIV

23 kwietnia 2013 roku na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, przyjechała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach ilustratorka książek dla dzieci pani Małgorzata Flis.

W trakcie spotkania dzieci poznały bliżej pracę ilustratora książek, stworzyły również swoje własne projekty. W pierwszej części dzieci wysłuchały interesującej opowieści o życiu i pracy ilustratorki, poznając tajniki warsztatu rysownika. Swoją opowieść M. Flis ilustrowała przepięknymi rysunkami postaci z książek. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty plastyczne. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy, by pod kierunkiem artystki namalować własne rysunki do rozdanych wierszyków. Rysowanie zakończyło się wspólnym oglądaniem prac i wyborem najciekawszych i najpiękniejszych. Pani Małgorzata stwierdziła, że wszystkie prace są bardzo interesujące. Spotkanie ze sławną ilustratorką było dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Małgorzata Flis - studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Malarstwa i rysunku uczyła się w pracowni Zbysława Maciejewskiego. Dyplom w Pracowni Książki uzyskała w 1985 roku. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe. W 1990 r. uzyskała stypendium National Forum Foundation w Waszyngtonie jako grafik książkowy, związane z pobytem w USA i stażem w redakcjach czasopism oraz wydawnictwach. Jako grafik-projektant pracuje dla wielu wydawnictw i agencji reklamowych. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty i wizualizację firm. Jest projektantem graficznym kwartalnika "Polski Region. Pieniny". Regularnie wystawia malarstwo i pastele w galeriach państwowych i prywatnych. Małgorzata Flis wykonała ilustracje do książek: "Bajkowy słownik polsko-angielski, angielsko-polski dla dzieci", "Kelner Kornel i inne wiersze niesforne", "Gwizdek i śniegowa kula", "Gwizdek nie chce spać", "Zuzanka z pistacjowego domu", "Muzyczna zgraja", "Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami".

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt