napis

XVI SPOTKANIE AUTORSKIE W GBP W SPYTKOWICACH Z MARCINEM PAŁASZEM
spotkanie autorskie XVI

23 maja 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach ponad 70 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie spotkało się z panem Marcinem Pałaszem, autorem pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, m.in. "Opowieści z Krainy Potworów", "Straszyć nie jest łatwo", "Heca nie z tej Ziemi", "Ptaś i Miaugosia", "Historia Złotego Promyczka" czy nagrodzonych Wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego tytułów "Wakacje w Wielkim Mieście" oraz "Wszystko zaczyna się od marzeń". W 2012 r. ukazały się "Bajki", "Elfie, gdzie jesteś?", "Sposób na Elfa" (nominacja do nagrody Książka Roku 2012 polskiej sekcji IBBY), "Zwłokopolscy".

Na początku spotkania Autor opowiadał uczestnikom o swoim dzieciństwie i dziwnych pomysłach, którymi wzbudzał przerażenie otoczenia, o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Przytaczał śmieszne anegdoty ze swojego życia, które często pojawiają się potem w jego kolejnych powieściach, a czytelnicy wielokrotnie wybuchali śmiechem, słuchając o nieprawdopodobnych przygodach ich bohaterów. Pan Marcin z dużym poczuciem humoru pokazał słuchaczom, że będąc dorosłym można jednocześnie mieć duszę dziecka i apetyt na życie. Nasz gość twierdził też, że pisze by rozśmieszać czytelników i pokazać, że czytanie w XXI wieku może być fajną i cenną rozrywką. Opowiadał o tym, jak ważną i dobrą rzeczą jest praca dająca satysfakcję oraz wiara we własne siły, pomagająca pokonać trudności i osiągnąć upragniony cel. Była też refleksja na temat miejsca książek w życiu młodych ludzi, zachęta do czytania literatury, kształtującej wyobraźnię i wrażliwość. Ujawnił kilka tajemnic związanych z książkami Jego autorstwa, które na rynku wydawniczym ukażą się w najbliższym czasie. Podczas spotkania, przebiegającego w pogodnej atmosferze, Pan Marcin chętnie odpowiadał na niezliczoną ilość pytań zadawanych przez uczestników.

Na zakończenie Autor z uśmiechem na twarzy przyjął podziękowania, a zachwycone spotkaniem dzieci otrzymały od Niego autografy z dedykacjami.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt