napis

XX SPOTKANIE AUTORSKIE - GRZEGORZ KASDEPKE

XX spotkanie autorskie

Siedemdziesiąt dzieci z klas piątych i szóstych ze Szkół Podstawowych w Spytkowicach i w Ryczowie miało okazję poznać pana Grzegorza Kasdepke - dziennikarza, autora scenariuszy i ponad 30. książek dla dzieci i młodzieży, laureata wielu nagród literackich.

W trakcie spotkania autorskiego, zorganizowanego 23 października 2013 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach, pisarz z dużym poczuciem humoru opowiadał o swoich książkach, które już powstały i o tych, które właśnie pisze. Czytając ich fragmenty angażował uczestników do rozmowy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie i zadawały mnóstwo pytań, szczególnie, gdy autor przeszedł do książek "Co to znaczy..." omawiając frazeologizmy. Pan Grzegorz zachęcał dzieci do czytania. Stwierdził, że w dzieciństwie nie lubił czytać, pomimo usilnych starań mamy. Do czytania przekonała go "mądra pani z biblioteki", która wiedziała, jakie książki mogą go zainteresować. Kolejnym punktem programu była konferencja prasowa. Wszystkie dzieci stały się dziennikarzami i zadawały autorowi wiele pytań.

Ponad godzinne spotkanie minęło bardzo szybko i przyszedł czas się rozstać. W podziękowaniu za przemiłe spotkanie pan Grzegorz otrzymał publikacje o naszej gminie, a Dyrektor spytkowickiej biblioteki publicznej podkreśliła, że spotkania z pisarzami powinny odbywać się jak najczęściej, ponieważ wpływają w dużym stopniu na rozwój czytelnictwa. Potem były autografy, dedykacje i wspólne fotografie.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt