napis

XXI SPOTKANIE AUTORSKIE - Ewa Stadtmüller i Łukasz Zabdyr

XXI spotkanie autorskie

W dniu 12 maja 2014 r., po sześciu latach, po raz drugi w naszej Bibliotece gościł wspaniały duet: Ewa Stadtmüller i rysownik Łukasz Zabdyr.

Na XXI Spotkaniu Autorskim spotkało się około 180 najmłodszych czytelników z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach-Przewozie oraz Szkoły Podstawowej w Ryczowie i Filii SP w Ryczowie-Chałupkach.

W trakcie dwóch spotkań Ewa Stadtmüller w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadała dzieciom jak powstaje książka, co się z nią dzieje zanim trafi do czytelników. Nie zabrakło też wierszy, bajek i legend, zaaranżowanych przez autorkę z wykorzystaniem rekwizytów, które przywiozła w tajemniczym kuferku. W czasie spotkań dzieci wypróbowały swoje talenty aktorskie, odgrywając różne scenki. Towarzyszący pani Ewie ilustrator, pan Łukasz Zabdyr, w humorystyczny sposób pokazał jak rysować literki, z których powstają zabawne postaci i przedmioty. Wszystkie prace zostawił na pamiątkę w Bibliotece.

Ewa Stadtmüller - wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, polonistka, dziennikarka, autorka kilkuset książeczek dla dzieci, bajeczek, zbiorków wierszyków i zagadek, scenariuszy teatralnych, opracowań znanych baśni i legend, modlitw i opowieści o świętych, licznych książeczek o charakterze edukacyjnym oraz artykułów w czasopismach: "Źródło", "Dominik", "Niedziela", "Jaś", "Czas Serca", "Bliżej Przedszkola".

Łukasz Zabdyr - bibliotekoznawca, grafik-ilustrator, twórca komiksów, autor serii "Rozumowanki", serii humorystycznych stripów "Jacuś" do tygodnika dla dzieci "Dominik", serii "Przypadki Szymona" do "Promyczka Jutrzenki", serii "Straszaki" dla magazynu "Bliżej przedszkola".

Po spotkaniu można było zakupić książeczki. Nasi goście bardzo chętnie wpisywali do nich pamiątkowe dedykacje.

Spotkania dostarczyły wiele emocji uczestnikom, a pamiątkowe zdjęcia z pisarką i ilustratorem uwieczniły te miłe chwile.

    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt