napis

RENATA PIĄTKOWSKA PONOWNIE W SPYTKOWICACH!
XXV SPOTKANIE AUTORSKIE "Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat" - śladami Ireny Sendler z książką "Wszystkie moje mamy"

XXIV spotkanie autorskie

16 marca 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach około siedemdziesiąt dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy uczestniczyło w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską. Pisarka została laureatką Festiwalu Literatury dla Dzieci na Książkę Roku 2013 za "Wszystkie moje mamy", która zwyciężyła także w konkursie "Przecinek i kropka" na najbardziej wartościową książkę dla dzieci i młodzieży 2013 roku.

Autorka gościła już w naszej miejscowości w 2012 r. ciekawie prezentując swoją twórczość literacką. Tym razem uczestnicy poznali przejmującą historię Holokaustu opowiedzianą w książce "Wszystkie moje mamy". Jej bohater, mały chłopiec, prowadzi nas za mury okrutnego warszawskiego getta i pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka. W książce spotykamy też Irenę Sendlerową, która przeciwstawiając się złu uratowała od zagłady 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Pisarka, wraz z towarzyszącą jej niezwykłą lektorką Malwiną Kożurno, z wielką wrażliwością pokazały nam dobro i zło tego świata, a także dobrych ludzi, kojących rozpacz i przerażenie dzieci, będących światłem w czasach pogardy.

Dawno nie przeżyliśmy takiego niesamowitego spotkania, które pozostawiło w nas głęboki ślad refleksji. Uwieńczeniem spotkania autorskiego były podziękowania oraz autografy rozdawane przez Renatę Piątkowską.    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt