napis

XXVI Spotkanie Autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Spytkowicach "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem" - Jolanta Szwalbe

W piękne wiosenne popołudnie 5 kwietnia 2016 r. w GBP w Spytkowicach uczestniczyliśmy w interesującej prelekcji, prowadzonej przez entuzjastkę życia, panią Jolantę Szwalbe, której jedno z życiowych mott brzmi: "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu." Jej misja to inspiracja do aktywności, dawanie radości, dobrej energii, a także nadziei, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu.

Pani Jolanta jest łodzianką, autorką inspirujących antologii cytatów i ich pierwszą edytorką. W 2008 roku otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakładem wydane zostały: "Myśl i działaj dla przyszłości", "Złap na zawsze wiatr w żagle", "Wyrusz w drogę", "Sekrety istnienia", "Sto i więcej lat w aktywności". Swoje zbiory p. Jolanta kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć. Szczególną grupą docelową są osoby 50+. To właśnie dla nich spotkanie zatytułowane zostało "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem". Autorka wykładała już w ponad 200 Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także w 60 bibliotekach.

Na spotkaniu z pamięci cytowała sentencje ludzi pióra, nauki i kultury. Opowiadała o sobie, o twórczości, o ludziach, na których się wzoruje. Promowała swoje książki, które można było zakupić oraz otrzymać osobistą dedykację.

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt