napis

XXVIII Spotkanie autorskie - Australijski dzień poetycko-taneczny z Elżbietą Bednarczyk

24 listopada 2016 r. był dniem spotkań autorskich z Elżbietą Bednarczyk - autorką książek i sztuk teatralnych, poetką i tancerką, która od prawie 30 lat mieszka w Australii.

W Oddziale dla Dzieci GBP w Spytkowicach i w Filii w Ryczowie na przedpołudniowych trzech spotkaniach, gościły dzieci ze szkół podstawowych w Spytkowicach, Przewozie, Miejscu i Ryczowie, a późnym popołudniem - dorośli, podczas "Australijskiego wieczoru poetycko-tanecznego".

Dzieciom pisarka czytała swoją bajkę "Kłótnia w tornistrze", starając się przekazać pozytywne wartości i wzory dobrego zachowania. W drugiej części spotkania, pokazując slajdy, opowiadała o Australii. Młodych słuchaczy najbardziej zachwycił świat zwierzęcy: kangury i misie koala. Na zakończenie wykonała tańce orientalne.

Spotkanie dla dorosłych Elżbieta Bednarczyk rozpoczęła tańcem cygańskim, zachwycając widzów swoim kunsztem tanecznym. Podczas tego wieczoru, z otwartością i życzliwością dla gości, opowiadała o sobie, swojej twórczości i życiu w pięknej, wielokulturowej Australii. Przy nastrojowej muzyce artystka zaprezentowała pełne ekspresji poezje z cyklu "Droga życia". Tancerka ubarwiła spotkanie, gorąco oklaskiwanymi, pokazami oryginalnych strojów i tańców orientalnych: flamenco, hiszpańskiego i arabskiego. Następnie przyszedł czas na multimedialną opowieść o Australii. Zobaczyliśmy piękne krajobrazy, architekturę, osobliwą faunę i florę. Kończąc, pani Elżbieta zaprosiła uczestników do wspólnego "ćwiczenia" tańca i kilkanaście osób skorzystało z propozycji zabawy.

Spontaniczność i serdeczność Elżbiety Bednarczyk, jej pełna ciepła poezja, wdzięczny taniec i uznanie wartości czytania, na długo pozostaną w pamięci gości australijskiego wieczoru w Bibliotece.    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt