napis

XXXI Spotkanie autorskie - ANDRZEJ MAREK GRABOWSKI

9 maja 2017 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach odwiedził wyjątkowy gość - Andrzej Marek Grabowski - twórca telewizyjnych programów dla dzieci (Fasola, Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik), kilkunastu książek, miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”, scenariuszy filmowych oraz ponad 500 piosenek (m. in.: Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń). Współzałożyciel (z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki.

Nasz gość ciekawie mówił dzieciom o okolicznościach powstania niektórych piosenek i wspólnie zaśpiewali jedną z nich. Autor opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach, przeczytał również ich fragmenty. Przywiózł też ze sobą w kolorowej walizce lalki ze znanych dzieciom programów telewizyjnych m.in. Kota Budzika, Kulfona, Zająca Poziomkę. Wywołały one zachwyt i zainteresowanie dzieci, które w trakcie ich prezentacji mogły wcielić się w rolę aktorów. Żartobliwy ton w jakim pan Andrzej prowadził spotkanie spowodował, że uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Nie zabrakło pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz autografy z uśmiechami Kulfona i Moniki do zakupionych wcześniej książek autorstwa Andrzeja Grabowskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 uczniów z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Spytkowicach i Ryczowie oraz Szkół Podstawowych w Miejscu i Przewozie.    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt