napis

IX Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach - z Krzysztofem Petkiem

spotkanie autorskie 3

Dnia 24 listopada 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej gościł Krzysztof Petek - autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.

W spotkaniu trwającym ponad dwie godziny wzięło udział ok. 100 osób. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Przewozie wraz z opiekunami.

Na początku spotkania Krzysztof Petek opowiedział kilka zdań o sobie, o tym czym się zajmuje, kim jest z wykształcenia, jakie książki pisze oraz w jakich wyprawach brał udział i jakie organizuje dla młodzieży. Swoją opowieść dodatkowo wzbogacił prezentacją krótkiego filmu o swojej działalności. Autor pochodzi z Wadowic. Od najmłodszych lat związany był z harcerstwem. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Ukończył studia politologiczne. Pracował w radiu oraz telewizji. Jest autorem wielu książek dla młodzieży, wydanych m.in. w seriach: "Czarny kufer" i "Porachunki z Przygodą".

spotkanie autorskie 3

Uczniów, którzy uczestniczyli w spotkaniu, szczególnie zainteresował temat wypraw Pana Krzysztofa. Gość poproszony przez uczestników spotkania, głównie opowiadał o szkoleniach survivalu, wyprawach i szkołach przetrwania. Jednym z elementów wspomnianych wypraw organizowanych przez autora jest nauka samoobrony. Krzysztof Petek z chęcią zademonstrował kilka technik samoobrony, biorąc do pokazu ochotników spośród uczestników spotkania. Zapraszał wszystkich do wspólnych wypraw, każdego kto chce przeżyć przygodę, nie boi się ekstremalnych warunków oraz zmęczenia. Obozy organizowane przez Autora charakteryzują się własnymi zasadami, nie ma w nich ciszy nocnej czy dyżurów w kuchni, w zamian obowiązują reguły, których uczestnicy wypraw, dając słowo honoru, sumiennie przestrzegają. Krzysztof Petek zapewnił, że takie obozy to doskonała przygoda i nauka woli przetrwania w krytycznych warunkach. Uczestnicy spotkania zafascynowani wiedzą i otwartością Autora z zainteresowaniem słuchali jego opowiadań. Wykazywali również chęć uczestnictwa w takich wyprawach. Pan Krzysztof zaprezentował na zakończenie swoich opowieści zdjęcia z wypraw, w których brał udział, żeby, jak sam powiedział, potwierdzić to o czym wcześniej opowiadał.

spotkanie autorskie 3

Warto dodać, iż Pan Krzysztof jest osobą bardzo sympatyczną, otwartą na młodzież, z którą ma rewelacyjny kontakt. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem słuchali tego, co chciał im przekazać Autor, zadawali pytania w interesujących ich kwestiach oraz chętnie sami odpowiadali na pytania zadane przez Gościa. W spotkaniu uczestniczyła również pani Barbara Petek-Matuła - młodsza siostra Pana Krzysztofa, która wiele razy sama brała udział w wyprawach organizowanych przez brata.

Na zakończenie miłego spotkania Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Alicja Kolasa podziękowała Panu Krzysztofowi Petkowi za przybycie do Spytkowic oraz przekazanie młodzieży swoich przeżyć i doświadczeń zdobytych podczas wypraw.

Po spotkaniu młodzież miała możliwość zakupu książek autorstwa Krzysztofa Petka po okazjonalnych cenach. Gość z wielką chęcią rozdawał również autografy oraz wpisywał dedykacje do zakupionych książek i Kroniki Biblioteki.    Fotogaleria >>    

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt