napis

XXXIV SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK

17 czerwca 2019 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach była znana i ceniona polska pisarka, autorka literatury kobiecej, pani Krystyna Mirek. Literatka ma w swoim dorobku nowele i ponad 20 powieści, które noszą miano bestsellerów, a jak sama twierdzi, nie starczy jej życia, na spisanie opowieści, które chodzą jej po głowie: Na dywanie leży co najmniej siedem opowieści, a życie każdej z uczestniczek spotkania jest wspaniałą historią do opisania.

Nasze czytelniczki doskonale znają powieści: „Podarunek”, „Droga do marzeń”, „Polowanie na motyle”, Saga „Jabłoniowy sad”, „Większy kawałek nieba”, „Słodkie życie”, „Szczęście za horyzontem”, „Tam, gdzie serce twoje”, Saga rodu Cantendorfów i wiele innych. Najnowsza książka - „Na strunach światła”, będąca 3 częścią cyklu Willa pod Kasztanem, już jest rozchwytywana przez miłośniczki powieści obyczajowych. Książki pani Krystyny to pisane lekkim piórem historie o kobiecym świecie, radościach i smutkach. Życiowe, prawdziwe, ale napawające nadzieją.

Powieściopisarka ukończyła studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole jako nauczycielka – najpierw języka polskiego, a następnie niemieckiego. Aby spełnić swoje długoletnie marzenie, zaryzykowała – zwolniła się z etatowej pracy i całkowicie poświęciła się pisarstwu. Debiutowała na krótko przed swoimi 40. urodzinami. Jest niezwykle czynną pisarką. Oprócz wydawania kolejnych publikacji, autorka chętnie poświęca czas swoim czytelnikom na spotkaniach autorskich. Jest aktywna w Internecie, pisze felietony dla portalu polki.pl. Ponadto pisarka prowadzi rubrykę „Mama radzi mamom” w jednym z czasopism kobiecych. Organizuje również warsztaty. Prywatnie pisarka ma męża i czwórkę dzieci: trzy córki i jednego syna. Cała rodzina mieszka pod Krakowem, nieopodal Puszczy Niepołomickiej.

Krystyna Mirek po raz kolejny podbiła serca Czytelniczek, zarówno swoją twórczością, jak i osobowością. Z pewnością zauroczyła będących na spotkaniu panów. Okazała wielkie oddanie swoim wielbicielkom. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dużą dawkę optymizmu, ciepła i refleksji oraz mile spędzony wieczór.Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt